Obecnie coraz częściej podróżujemy. W ostatnich latach stało się to zdecydowanie bardziej proste, ponieważ granice są otwarte oraz mamy więcej różnorodnych środków komunikacji. Najczęstszym kierunkiem podróży wielu osób są ciepłe kraje.

To właśnie w tropiki najchętniej udajemy się na urlop. Jednak wiele osób bardzo często decyduje się także zostać w kraju, ponieważ to właśnie tutaj możemy znaleźć bardzo atrakcyjne miejsca, między innymi w gospodarstwach agroturystycznych. Oto pięć zalet agroturystyki nad wczasami w tropikach.

Turystyka a środowisko

Przede wszystkim decydując się na wakacje w gospodarstwie agroturystycznym możemy być pewni, iż nasze wakacje nie szkodzą środowisku. Co to oznacza?

Warto pamiętać, iż spędzanie czasu wolnego w tego typu miejscu to wakacje na łonie natury. Dzięki temu podczas różnego rodzaju aktywności fizycznych nie zanieczyszczamy środowiska. Jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż takie gospodarstwo często nie jest terenem zamkniętym.

Otaczają je najczęściej piękne lasy oraz łąki, a często również i góry. Z tego powodu spędzając wolny czas w tej okolicy możemy bez przerwy obcować z przyrodą i cieszyć się czystym powietrzem, w przeciwieństwie do wakacji w tropikach gdzie często nie wyjedziemy poza betonowy kurort.

Poznanie lokalnej kultury

Decydując się na wakacje w gospodarstwie agroturystycznym powinniśmy pamiętać także o tym, iż jest to doskonały sposób na poznanie lokalnej kultury. Polska jest bardzo dużym krajem i każdy z nas mieszka w jego innym zakątku. Bardzo ciężko jest odwiedzić wszystkie atrakcyjne miejsca w każdym województwie, z tego powodu powinniśmy poznać choć namiastkę każdej kultury ze wszystkich regionów.

Taką właśnie możliwość dają nam tego typu gospodarstwa, w których nie tylko spędzimy miło oraz aktywnie wolny czas, ale również będziemy mieć możliwość poznania różnego rodzaju zwyczajów, a przede wszystkim kultury.

Aktywny wypoczynek

Wakacje w gospodarstwie agroturystycznym to także doskonały sposób na aktywny wypoczynek. W takim miejscu z pewnością nie będziemy się nudzić, ponieważ najczęściej w tego typu miejscach organizowane są najróżniejsze aktywności fizyczne.

Możemy zaliczyć do nich między innymi spływy kajakowe oraz wycieczki rowerowe, a także jazda konna i wiele innych rzeczy, z powodu których tego typu gospodarstwa są tak licznie odwiedzane przez turystów.

Tańsze wycieczki

Decydując się na wyjazd w popularne tropiki musimy mieć świadomość, iż często opłata za wycieczkę zawiera tylko i wyłącznie nasz pobyt w kurorcie. Z tego powodu jeżeli chcemy na miejscu zwiedzić ciekawe miejsca, powinniśmy zapłacić za dodatkową wycieczkę poza kurort.

Najczęściej są one bardzo drogie, dlatego mało osób decyduje się na uczestnictwo w nich. Jednak w przypadku wakacji w gospodarstwie agroturystycznym zwiedzanie najbliższej okolicy wbrew pozorom nie jest takie drogie i możemy zrobić to nawet na własną rękę. Ponadto często sami właściciele organizują tego typu wyjazdy, dlatego warto spędzić tam wakacje.

Ekologiczne jedzenie

Jednym z najważniejszych elementów wszystkich wycieczek jest jedzenie. Często zdarza się, iż choć w kurorcie w tropikach mamy otwarty bar i możemy jeść ile chcemy, nie zawsze jest to jedzenie najlepszej jakości. Często są to fast foody, których nie spotkamy w gospodarstwach agroturystycznych. Znajdziemy tam tylko i wyłącznie świeże, ekologiczne jedzenie.

Decydując się na wakacyjny wyjazd powinniśmy przede wszystkim bardzo dobrze przemyśleć swoją decyzję. Obecnie w naszym kraju możemy znaleźć bardzo atrakcyjne miejsca, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

Z tego powodu warto odwiedzić pobliskie gospodarstwa agroturystyczne lub też wyruszyć w głąb Polski aby je znaleźć. Z pewnością zapewnią nam zdecydowanie bardziej atrakcyjną formę wypoczynku niż biura podróży oferujące wycieczkę w tropiki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ