Albania- inny kierunek turystyczny

Trzeba przyznać, że wiele kierunków turystycznych, nawet w dzisiejszych czasach nie jest wcale takich popularnych. Doskonałym przykładem takiego podejścia jest Albania, która dopiero od niedawna kojarzy się nam z prawdziwą turystyczną wycieczką.

Oczywiście turyści pomimo dużego zainteresowania nie są w stanie wychwycić wielu ciekawych informacji dotyczących tamtego miejsca. Tego typu sytuacja powoduje, że słyszmy jedynie stare i nie do końca aktualne wiadomości o tym zakątku. Zazwyczaj powiela się bardzo stare i negatywne wspomnienia, ponieważ Albania nie należała kiedyś do ucywilizowanych miejsc. Na szczęście miejsce to już dawno przestałoby traktowane jako kraj Trzeciego Świata. Wiele się zmieniło, nastąpiła ogólna metamorfoza tego miejsca, stało się ono bardziej nastawione na turystów i dzięki czemu Albania z roku na rok odzyskuje swoją pozycję na rynku turystycznym. Warto podkreślić, że sami Albańczycy już dawno nie opierają swoich wartości na religii, tylko na ogromnej tolerancji i dumnie popierają prozachodni świat. Wiele osób nadal uważa, że Albania jest w jakiś sposób powiązana z krajem typowo muzułmańskim, ale tak nie jest. Albania to od dłuższego czasu spokojne miejsce wolne od mafii, przemocy oraz wielu innych zjawisk, które kiedyś tam z pewnością występowały.

Albania potrafi zaskoczyć

Oczywiście samo miejsce już od samego początku, zaskakuje nas bardzo niskimi cenami. Jesteśmy w stanie tam zjeść tyle, ile tylko pomieścimy w żołądku, a nasz portfel tego nie odczuje.

Posiłek zawsze powinniśmy zaczynać od zupy a dopiero potem ewentualnie skosztować owoców morza, które są przecież naturalnym przysmakiem w tych okolicach. Do takiego zestawu nie wypada sobie zamówić delikatnego wina o typowo białym kolorze, podkreśli to tylko smak wszystkich potraw. Tak naprawdę ostrygi, małże, homary oraz wiele innych znakomitych potraw, to podstawowe menu w Albanii. W Tych okolicach ryby nie są przesadnie drogie i dzięki temu możemy, zjeść bardzo wykwitną kolację, wydając przy tym zaledwie parę euro.

Jak wyglądają hotele

Nie musimy mieć obaw, co do miejsc noclegowych, ponieważ hotele w Albanii poziomem są w pełni zbliżone do europejskich standardów. Nie musimy zamawiać tradycyjnego pokoju, ponieważ największe hotele, zlokalizowane w centrum Albanii, są w stanie zaoferować nam także nocleg z bardziej rozbudowanym standardem komfortu. Możemy liczyć przede wszystkim na basen oraz inne dodatkowe atrakcje, które z pewnością nas zadowolą.

Albańczycy mieli bardzo mało czasu na przygotowanie się do typowej turystyki, dlatego można być pod wrażeniem postępów, jakie osiągają wraz z każdym rokiem. Dzisiaj Albańskie oferty all inclusive są oferowane, przez największe biura podróży, przez co możemy wybrać się do Albanii w dowolnej chwili.

Nocleg w kwaterach prywatnych

Zamiast spędzać noc w hotelach możemy też z powodzeniem wynająć kwatery prywatne, co z pewnością może okazać się dobrą alternatywą dla turystów, którzy preferują spokój.

Tak więc Albania wciąż czeka na nowych turystów, którzy są żądni wrażeń oraz obsługi na najwyższym poziomie. Z pewnością tego typu miejsca, bardzo łatwo zapadną nam w pamięć, zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie o wspaniałych krajobrazach, które wyróżniają się na tle, tego pięknego miejsca. Jeśli nie mamy pomysłu na wycieczkę, to Albania wydaje się bardzo interesującym kierunkiem, zwłaszcza jeśli lubimy nietypowe miejsca. Jeśli mamy więcej czasu, to zawsze na wycieczkę możemy wybrać się camperem, dzięki czemu zapewnimy sobie własny nocleg.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij