Czym przyciąga nas Singapur

Na świecie istnieją takie miejsca, gdzie występuje prawdziwa magia przyciągania. Na pewno Singapur zalicza się dzisiaj do tego typu miejsc, ponieważ tylko nieliczne osoby mogą sobie pozwolić na wycieczkę do tego miejsca. Należy z góry zaznaczyć, że jest to wycieczka dla osób, które posiadają dużo pieniędzy na koncie, ponieważ Singapur jest zaliczany do jednych z najdroższych miejsc świata i nie są to wcale przesadzone słowa.

Oczywiście Singapur jest wyspą, niewiele większą niż Polska Warszawa, a mimo to miejsce to ma nam do zaoferowania, najnowocześniejszą technologię, jaka tylko istnieje i jest oddana do użytku zwykłych ludzi. Oczywiście Singapur to przede wszystkim miasto technologii, o czym świadczą duże wieżowce oraz inne budynki, które zarówno na zdjęciach, jak i na żywo są w stanie zrobić na nas niemałe wrażenie.

Nietypowy krajobraz

Nic dziwnego, że turyści, chcą przynajmniej raz w życiu zobaczyć to miejsce. Naprawdę warto się tam udać, ponieważ miejsce, to pod wieloma względami zaskakuje. Nie jest to tylko i wyłącznie sam ląd. Jesteśmy w stanie znaleźć tutaj wiele terenów zielonych, gdzie rozwija się bujna roślinność tropikalna. Warto zauważyć, że już samo zestawienie, jest w stanie oddać nietypowy klimat tego miejsca.Takie połączenie nowoczesnej architektury ze współczesną roślinnością robi naprawdę duże wrażenie na turystach. Nie ma drugiego takiego miejsca, które byłoby w stanie połączyć rozwój technologii z naturalnym klimatem, dlatego Singapur jest naprawdę ciekawym miejscem. Co ciekawe w niektórych częściach Singapuru, zachowały się jeszcze zabytki będące pozostałościami po czasach kolonialnych.

Chinatown

Jeśli udajemy się do Singapuru, to nie możemy przejść obojętnie wobec jedynej chińskiej dzielnicy. Mowa oczywiście o słynnym Chinatown, które jako dzielnica wyróżnia się znacząco, na tle całego Singapuru. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie możemy przejść się wąskimi uliczkami, co jest w pełni zrozumiałe, ponieważ w Chinach takich wąskich uliczek jest o wiele więcej i jest co między innymi cecha charakterystyczna dla samych Chin. Samo Chinatown słynie z wyjątkowo bogatej palety kolorów, co w dużym stopniu daje nam ciekawy kontrast w porównaniu do reszty Singapuru.W Singapurze dużą furorę robią kluby nocne oraz miejsca ze striptizem, jest to wyjątkowo bogaty rejon, dlatego duża liczba tego typu miejsc nie dziwi. Dla rozrywki oprócz klubu możemy udać się także do kasyna, gdzie możemy spróbować swojego szczęścia na wielu różnych automatach, jak i grach karcianych. W Singapurze znajdziemy również wiele drewnianych chińskich świątyń, które są bardziej nawiązaniem do klasycznych czasów, kiedy jeszcze Singapur nie był miejscem tak wysoko zurbanizowanym.

Dawne miejsca Singapuru

Warto między innymi odwiedzić jedną z najstarszych świątyń hinduistycznych Sri Mariamman, która wyróżnia się między innymi ciekawe zdobionymi wieżami, gdzie widnieją rozmaite kolorowe rzeźby. Singapur to także spora liczba różnego rodzaju marketów i dużych sieci handlowych. Bardzo ciężko jest w Singapurze znaleźć jakiś mały lokalny sklepik, ponieważ miejsce to jest całkowicie przejęte przez korporacje handlowe, które są w stanie zaoferować klientom produkty z całego świata.Oczywiście będąc w Singapurze, powinniśmy kupić sobie jakiś elektroniczny sprzęt, ponieważ mamy do dyspozycji towar o najwyższej jakości wykonania, warto więc zakupić coś fajnego i praktycznego, zanim powrócimy do domu. Singapur naprawdę mocno zaskakuje, warto więc zobaczyć całą tę metropolię z bliska i samemu ocenić czy warto tu się udać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij