Jak w przyczepie kempingowej stworzyć strefę zabaw dla dzieci?

Podróż przyczepą kempingową bywa dla dzieci nużąca, dlatego trzeba zrobić wszystko, by zapewnić im rozrywkę. Jej częścią może być korzystanie z dobrodziejstw technologii, jednak umówmy się, jest to trochę pójście na łatwiznę. Dlatego dziś podpowiemy, jak w przyczepie kempingowej stworzyć strefę zabaw dla dzieci.

Przyczepa przyczepie nierówna, czyli o ergonomii słów kilka

Oczywiście w jednej przyczepie kempingowej jest miejsce na nieco większy rozkładany stół, a w innej zupełnie go nie ma. Dlatego to, gdzie znajdzie się strefa zabaw dla dzieci determinować będzie właśnie wolna przestrzeń w przyczepie kempingowej. Jednak musisz wiedzieć, że możesz ją w łatwy sposób powiększyć, bo wystarczy rozłożyć przedsionek do przyczepy kempingowej na postoju i już zyskuje się znacznie większą przestrzeń, którą warto wykorzystać na kącik dla dzieci. Jednak, aby było przytulnie można postawić w nim nagrzewnicę, a także zamontować podłogę do przedsionka.

Podłoga do przedsionka przyczepy kempingowej – jakie materiały mamy do wyboru?

Bez wątpienia podłoga do przedsionka kampera lub przyczepy kempingowej musi być trwała, odporna na uszkodzenia i zaciąganie, tak by dzieci mogły bawić się, a nawet po niej tarzać czy to ze śmiechu, czy ćwicząc lub tańcząc brake dance w rytm muzyki. Ponadto podłoga do przedsionka powinna gwarantować izolację od wilgoci i to niezależnie od panujących warunków pogodowych. W końcu w czasie deszczu dzieci się nudzą, a zabawa w przedsionku może być dla nich dobrym rozwiązaniem. Zatem jaki materiał na podłogę wybrać? Oczywiście sprawdzi się PVC, ale i polipropylen czy ftalan. Każdy ma doskonałe właściwości izolacyjne i przeciwwilgociowe, a dodatkowo jest odporny na promieniowanie UV.

Jak zorganizować dzieciom czas w przedsionku przyczepy kempingowej?

Przedsionek może być miejscem rozrywki dla dorosłych, ale i dzieci. Wystarczy włączyć w przyczepie radio czy też odtwarzacz CD i dzieci mogą już pląsać w rytm muzyki. W przedsionku można również rozłożyć duży stół. Na nim dzieci mogą przygotowywać posiłki i uczyć się prostych potraw, choćby sałatek warzywnych i owocowych. W przyczepie kempingowej może być kuchenka, stąd można nawet uczyć dzieci gotowania, oczywiście cały czas nie spuszczając z nich oczu, tak by się nie oparzyły i nie zrobiły sobie krzywdy. Stół na zewnątrz może być również centrum zabaw. Dzieci mogą rozłożyć tam swoje misie czy lalki, wykorzystać papierową zastawę do przyczepy kempingowej i urządzać dla nich przyjęcie. Warto wziąć ze sobą w podróż blok z kolorowymi i białymi kartkami, a także przybory do rysowania. Dzieci mogą uczyć się składania origami. Mogą też na kartkach papieru grać w popularną grę – Okręty. Zresztą akurat to mogą też robić wewnątrz przyczepy.

Strefa rozrywki w przyczepie kempingowej – postaw na planszówki, a także rysowanie i rodzinną grę w kalambury

Strefa rozrywki może znajdować się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przedsionek będzie jej przedłużeniem. Przy małym stoliku albo większym stole może zgromadzić się cała rodzina. Wspólna rozgrywka karciana albo pojedynki w warcaby czy szachy to jedna z propozycji. Można wziąć ze sobą kilka planszówek, choćby Monopoly, a także pobawić się w kalambury wcześniej przygotowując hasła. Kiedy dzieci się zmęczą mogą po prostu porysować. Warto zorganizować dzieciom również zabawę na orientację, służącą odszukaniu różnych przedmiotów. Na pewno chętnie będą w niej uczestniczyć. Może być to również zabawa typu, kto pierwszy znajdzie jakąś roślinę albo odgadnie do czego mógł służyć stary przedmiot. Na pewno w domu znajdziecie wiele gratów, a część z nich, na poczet takiej zabawy, możecie zabrać ze sobą. O wielu dzieci mogą nie mieć pojęcia, wszak żyją w świecie zoomersów i multimedialnych ekranów, dlatego będzie to dla nich miła odmiana, a także sposób na poszerzenie wiedzy poprzez zabawę.

W czasie wspólnej rodzinnej wycieczki dzieci nie muszą się nudzić. Jest wiele gier i zabaw, które możesz im zaproponować i nie musisz nawet pakować do przyczepy kempingowej połowy dziecięcego pokoju. Jeśli dobrze zaplanujesz czas, to dzieci na pewno nie będą już mogły doczekać się kolejnego wyjazdu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij