Jesień – najlepszy czas na depilację laserową

Depilacja laserowa to zabieg, który można wykonywać przez cały rok kalendarzowy. Mimo to jesień stanowi najlepszy moment na podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii trwałego usuwania owłosienia. To właśnie w tym czasie występuje mniejsza ilość słońca, przez co opalanie skóry staje się mniej możliwe.

Jesień – najlepszy czas na depilację laserową

Jesień to najlepszy moment na rozpoczęcie zabiegów depilacji laserowej. Efektywność tego rodzaju zabiegów w dużej mierze uwarunkowana jest kolorem skóry, która w tym czasie posiada jaśniejszy odcień. Jasna skóra oraz ciemne owłosienie to dwa główne czynniki zapewniające pełną skuteczność depilacji laserowej.

Wiązka laserowa dociera do skóry na głębokość cebulki włosa wychwytując jego barwnik (melaninę). W związku z tym, kiedy znaczna ilość melaniny występuje również w naskórku wiązka światła może rozproszyć się na komórki skóry obniżając efekty terapii, a także zwiększając ryzyko jej poparzenia.

Kiedy efekty depilacji laserowej stają się widoczne?

Efekty depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zadowalające efekty widoczne stają się po wykonaniu 4-6 wizyt w salonie. Włosy na ciele w tym czasie osiągają znaczną redukcję, ich struktura zostaje osłabiona, a także ich kolor ulega niewielkiemu rozjaśnieniu. Dodatkową zaletą jest spowolniony proces wzrostu włosów, przez co depilacja domowa staje się rzadsza. Oznacza to, że dajemy skórze odpowiedni czas na regenerację. Problemy z naskórkiem w postaci wrastania włosów, podrażnień czy zapalenia mieszków włosowych niwelują się, a skóra zyskuje estetyczny, zdrowy wygląd.

Wskazówki

Podczas depilacji laserowej jesienią podobnie jak latem należy używać ochrony przeciwsłonecznej. Skóra poddawana zabiegom wykorzystującym wiązkę światła staje się wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Brak ochrony naskórka w postaci kremów z odpowiednio wysokim filtrem może skutkować przebarwieniami skóry bądź poparzeniami.

Wskazania do depilacji laserowej

Wśród wskazań do zabiegu jakim jest depilacja laserowa wyróżnia się:

  • zjawisko wrastających włosków;
  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
  • zapalenia mieszków włosowych;
  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Przeciwwskazania

– znamiona skórne;
– tatuaże w miejscu zabiegu;
– infekcja bakteryjna lub wirusowa (np. aktywna opryszczka);
– doustne retinoidy;

– ciąża i karmienie piersią;
– stosowanie maści z retinolem (retinoidów miejscowych);
– epilepsja (padaczka);
– cukrzyca;
– gorączka;
– leki fotouczulające, zioła fotouczulające (retinoidy, antybiotyki, dziurawiec, nagietek, szałwia, arcydzięgiel);
– choroby dermatologiczne skóry np: fotodermatozy, skłonności do przebarwień;
– nadwrażliwość na substancje wybielające;
– choroby autoimmunologiczne: np. toczeń, twardzina, bielactwo, łuszczyca;
– infekcja w okolicy zabiegu;
– choroby psychiczne;
– choroby układu nerwowego;
– zabiegi z użyciem syntetycznych wypełniaczy (m.in. silikon) w miejscu zabiegu;
– zabiegi z użyciem naturalnych wypełniaczy w ostatnich 2 tygodniach w miejscu zabiegu;
– iniekcje toksyny botulinowej na 2 tygodnie przed zabiegiem;
– peelingi chemiczne na 2 tygodnie przed zabiegiem;
– głębokie peelingi chemiczne/ dermabrazja laserowa w ostatnich 3 miesiącach.

Podsumowanie

Depilacja laserowa w Warszawie i Wrocławiu to kategoria zabiegów, która można być wykonywana przez cały rok. Jednak w celu zapewnienia wysokiego bezpieczeństwa, decyzję o podjęciu tego rodzaju zabiegów wato podjąć okresem jesienno-zimowym. Ważnym elementem jest tu bezpieczeństwo skóry, ale pod uwagę należy wziąć również zakończenie serii, które nastąpi w miesiącach ciepłych (wiosna – lato), a więc wtedy gdy rozpoczynamy w większym stopniu eksponować ciało.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij