Meksyk- miejsce dla ciekawych

Szukając odpowiedniego miejsca na wycieczkę, należy rozważyć wiele możliwości. Zawsze dobrze mieć pod ręką, przynajmniej kilka ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić.

Oczywiście drogą selekcji i tak wybierzemy tylko jedno miejsce i to takie, które najbardziej nam odpowiada. Jeśli nigdy nie byliśmy w Meksyku, to może warto właśnie tam się dzisiaj wybrać. Oczywiście współczesny Meksyk zaskakuje nas od samego początku, ponieważ mamy do czynienia z miejscem typowo kulturalnym, czego nikt by się po tym miejscu raczej nie spodziewał. W dawnych czasach Meksyk nie był, aż tak zurbanizowanym miejscem, ale postęp technologiczny i bieg czasu sprawił, że dzisiaj miejsce to jest niezwykle przeludnione.

Uliczne parady

Tak na ulicach Meksyku, jesteśmy w stanie zaobserwować tłum ludzi, który nie ma tak naprawdę końca, poruszanie się w takich warunkach może być naprawdę utrudnione, ale mimo wszystko i tak warto zobaczyć Meksyk z bliska, zwłaszcza jeśli mamy taką okazję, to powinniśmy z niej skorzystać.

Warto podkreślić, że miejsc to przede wszystkim cechuje się dużą ilością mimów, którzy pojawiają się głównie podczas obchodów Dia De Muertos, który w Meksyku jest uznawany za Dzień Zmarłych. Jest to bardzo barwna uroczystość, w której biorą udział mieszkańcy Meksyku. Co ciekawe wspomniana uroczystość kilka lat temu została wpisana na listę niematerialną dziedzictwa UNESCO, co samo w sobie jest bardzo dużym wyróżnieniem. Warto to podkreślić, ponieważ tylko nieliczne rzeczy, uzyskują takie wsparcie. Meksyk to bardzo szczególne miejsce religijne, które bardzo mocno wiąże swoje korzenie z wiarą katolicką.

Inny rodzaj obchodów dnia zmarłych

Wspomniana uroczystość to przede wszystkim kult śmierci, który obchodzony jest co roku zawsze 1 Listopada.

Należy też zauważyć, że dzień ten różni się od typowego dnia zmarłych w Polsce. Przede wszystkim Meksyk to stolica niekończącej się zabawy i trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć. Oczywiście w praktyce tego typu święta są z reguły radosne, choć w Polsce, zupełnie inaczej to wygląda i zderzając się z Meksykańską kulturą, możemy być nieco bardziej zdezorientowani. Na pewno zabawa podczas parady, to piękna chwila, dlatego będziemy mieli okazję do świetnej zabawy.

Co jeszcze w Meksyku

Jeśli znajdujemy się na terenie Meksyku, to obowiązkowo powinniśmy wybrać się na plaże Jukatan. W Meksyku zawsze uświadczymy ładną słoneczną pogodę, co daje nam doskonałe warunki do opalania się na pełnym słońcu. Bardzo ciekawym miejscem jest również Kryształowa Jaskinia, gdzie znajdziemy bardzo dużo ładnie wyglądających kryształów.

Całość wygląda naprawdę obłędnie i trzeba przyznać, że wprowadza to naprawdę duży rozmach. Oczywiście w Meksyku funkcjonuje również najwyższy na świecie most, który z pewnością zrobi na nas ogromne wrażenie, zwłaszcza jeśli lubimy oglądać nowoczesną architekturę w najlepszym wydaniu. Meksyk to również pozostałości po kulturze Majów. Jeśli chcemy podążać śladami historii, to powinniśmy zobaczyć Świątynie Wojowników i Dziedziniec 1000 Kolumn, warto zauważyć, że jest to bardzo ciekawe miejsce. Oczywiście jest to miejsce nie tylko kultu, ale różnych rytuałów, które odbywały się na terenie wspomnianej świątyni. Bardzo często były to bardzo krwawe obrzędy, w których uczestniczyli sami Majowie. Wycieczka do Meksyku na pewno pod wieloma względami będzie dla nas niezapomnianym przeżyciem, dlatego warto już dzisiaj skorzystać z takiej możliwości i zobaczyć Meksyk z bliska, naprawdę warto.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij