Nowoczesne ośrodki narciarskie w Szczyrku, Wiśle, Istebnej. Gdzie warto pojechać na narty w Polsce

Nowoczesne ośrodki narciarskie w Szczyrku, Wiśle, Istebnej. Gdzie warto pojechać na narty w Polsce?

W Polsce nie brakuje miejsc, w których można pojeździć na nartach. Nowoczesne ośrodki narciarskie można znaleźć nie tylko w Tatrach, ale również w Beskidach. Gdzie warto pojechać na narty w Szczyrku, Istebnej czy Wiśle? Jakie są najpopularniejsze i najbardziej polecane ośrodki narciarskie na Śląsku? 

Beskid Sport Arena w Szczyrku

Jeśli szukasz tras narciarskich, na których z przyjemnością pojeżdżą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy narciarstwa, to dobrym wyborem może okazać się ośrodek narciarski w Szczyrku Beskid Sport Arena. Znajdują się tam cztery trasy o różnym stopniu trudności, dwa wyciągi i nowoczesna, 6-miejscowa kolej linowa. Profesjonalistom powinna przypaść do gustu trasa czerwona i czarna, z kolei osoby początkujące mogą zacząć swoją przygodę z nartami na trasie numer 4, która dodatkowo gwarantuje przepiękne widoki. Na niektórych trasach czekają na ciebie również dodatkowe atrakcje, na przykład tunel o długości 50 m. Beskid Sport Arena to również miejsce dla osób, które jeszcze nie posiadają swojego sprzętu, ale chciałyby się nauczyć jeździć na nartach lub snowboardzie. Znajdziesz tam nie tylko wypożyczalnię i serwis sprzętu sportowego, ale również szkołę narciarską. 

Szczyrk Mountain Resort w Szczyrku

Innym, popularnym ośrodkiem narciarskim w tej miejscowości jest Szczyrk Mountain Resort, zlokalizowany na zboczach szczytów Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni. Co ważne, ten ośrodek współpracuje ze wspomnianym wcześniej ośrodkiem narciarskim Beskid Sport Arena, a także Centralnym Ośrodkiem Sportu, dzięki czemu możesz korzystać tam ze wspólnego karnetu na 40 kilometrów tras. Szczyrk Mountain Resort uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Beskidach, do którego co roku przyjeżdżają tłumy miłośników białego szaleństwa z całej Polski. Znajdziesz tam m.in. 10-osobową gondolę, dwie 6-osobowe koleje kanapowe, a także świetnie przygotowane trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności. 

Nowa Osada w Wiśle

A gdzie wybrać się na narty do Wisły? Najlepiej do ośrodka narciarskiego Nowa Osada, z trasami i wyciągami przystosowanymi nie tylko dla narciarzy, ale również snowboardzistów. Możesz tam skorzystać m.in. z 4-osobowej kolei linowej, a także dobrze przygotowanych tras zjazdowych zarówno dla średniozaawansowanych narciarzy, jak i amatorów. Osoby początkujące mogą również skorzystać z usług szkoły narciarskiej i snowboardowej, która szkoli zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Ponadto nie powinieneś mieć tam problemu z zaparkowaniem, ponieważ w okolicach dolnej stacji kolei linowej znajdują się trzy duże parkingi. 

Złoty Groń w Istebnej

Popularnym ośrodkiem narciarskim w Istebnej jest Złoty Groń. A co dokładnie czeka tam na miłośników białego szaleństwa? Na pewno 6-osobowy wyciąg krzesełkowy oraz wyciąg talerzykowy o długości 290 m. Złoty Groń to również świetnie miejsce dla najmłodszych narciarzy – w strefie dla dzieci znajduje się karuzela i bezpieczny wyciąg taśmowy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij