Stary Rynek we Wrocławiu

Dzisiaj polskie miasta okazują się naprawdę ciekawymi miejscami na dobrą wycieczkę. Wrocław, jedno z większych, jest w stanie zaoferować nam dużo, ale tak naprawdę największą atrakcją w tych okolicach jest Stare Miasto. To bardzo charakterystyczne miejsce, które pod wieloma względami wyróżnia się na tle wielu innych wydawałoby się podobnych miejsc.

Stare Miasto we Wrocławiu jest przede wszystkim bardzo duże, ale mimo to możemy zaliczyć całość do miejsc bardzo ciekawych, a jednocześnie różnorodnych, które łączą ze sobą tradycję z nowoczesnymi pomysłami. Dzięki temu miejsce to nie jest dedykowane starszym mieszkańcom tych okolic, ale i młodszym, jak i turystom, którzy tutaj chętnie przybywają, aby podziwiać całość. Stary Rynek jest w tym wypadku podzielony na kilka różnych stref, co nie jest złym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób turyści mogą o wiele łatwiej się odnaleźć w takim miejscu.

Dawniej i dzisiaj

Plac Solny to przede wszystkim dawny plac targowy, który swoje zadania pełnił w średniowieczu, to właśnie w jego centrum znajduje się Plac Solny, który powstał w 1242 roku i było to miejsce, jak sama nazwa wskazuje, gdzie handlowano solą. W tamtych czasach sól była bardzo ważną i drogą przyprawą. W dzisiejszych czasach miejsce znajdujące się wokół placu, otoczone jest kamienicami oraz kwiaciarniami, w którym możemy znaleźć bardzo wiele różnych kwiatów, zwłaszcza w porze letniej, kiedy to są one prezentowane i każdy może je kupić.

Dzięki takiemu naturalnemu otoczeniu miejsce to naprawdę dużo zyskuje i każdy turysta jest w stanie wprowadzić się w naprawdę dobry nastrój. Jeśli wspominamy o otoczeniu Starego Miasta, to warto zauważyć, że okoliczne budynki podchodzą z różnych epok historycznych, co jest nie lada gratką dla miłośników historii. Najbardziej pasujące miejsca, czyli Stary i Nowy Ratusz doskonale ze sobą współgrają, dzięki czemu miejsca te prezentują się naprawdę dobrze. Należy pamiętać, że to wszystko jest połączone z typowo klasyczną stylizacją, co odgrywa tutaj odpowiednią rolę. Oczywiście dawne ścieżki są połączone także z nowoczesną warstwą wizualną, przez co oba style mają podobną jakość zestawienia, co sprawia, że miejsce to jest naprawdę wyjątkowe. Nowoczesnym rozwiązaniem jest chociażby fontanna, znajdujące się na rynku głównym, która zbudowana jest z wytrzymałych szklanych płyt, ale oczywiście pomimo swojego współczesnego wykonania, obiekt ten łączy to wszystko z klasyczną stylizacją.

Czuć klimat

Nie sposób się w takim miejscu nudzić, ponieważ czujemy oryginalny styl i jesteśmy w stanie zachwycić się najdrobniejszymi elementami, zwłaszcza tymi pochodzącymi z dawnych lat. Przez to całe miejsce nie utraciło swojego dawnego uroku, a wręcz przeciwnie jest on bardziej widoczny, niż kiedykolwiek wcześniej.

Na ulicach rynku spotykamy także dorożki, które były bardzo charakterystycznym elementem jeszcze kilka wieków temu. Był to podstawowy pojazd poruszający się po wąskich uliczkach i to dobrze, że do dzisiaj dorożki pozostały ważnym elementem tego miejsca. Nadaje to prawdziwego klimatu, który wyraża więcej niż tysiąc słów.

Inny styl

Oczywiście całe to miejsce stworzono nieco na wzór stylu urbanistycznego, choć pomimo upływu lat, nadal możemy się w tym miejscu czuć, jakbyśmy cofnęli się na chwilę w czasie. To miejsce zadumy i szkoda, że dawny targ nie wygląda już tak jak kiedyś.

Pamiętajmy o tym, że nie można mieć wszystkiego, ale mimo wszystko warto zobaczyć to ciekawe i różnorodne miejsce zwłaszcza podczas wycieczki, kiedy mamy na to wszystko sporo czasu. Na pewno Wrocław jest idealnym miejscem, w którym poczujemy się dobrze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij