Wycieczka z biura podróży czy podróż kamperem – co będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem?

Podróżowanie stało się nie tylko sposobem na spędzanie wakacji, ale i hobby wielu osób także poza sezonem. Mając trochę wolnego czasu i kilka dni wolnego od pracy można zdecydować się na wycieczkę z biura podróży albo podróż kamperem. Co będzie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie? Poznaj zalety i wady obydwu możliwości.

Wycieczka z biura podróży nie daje wiele pola do spontaniczności

Decydując się na wycieczkę z biura podróży otrzymujemy jej ramowy program. Owszem dostępne są dodatkowe możliwości i wycieczki już na miejscu. Niemniej jednak nie są one wliczone w cenę i wiele osób płacąc za wyjazd cały spędza w hotelu. A co to za frajda oglądać jedynie przyhotelowy basen i budynek hotelu? Nawet jadąc w bliższe rejony, po Europie wielu turystów nie wychodzi poza teren strzeżonej plaży i spędza tam cały urlop. Jeśli wycieczka jest bogata w atrakcje to też jest nimi wypełniona po brzegi. Nie ma miejsca na spontaniczność, bo trzeba szybko przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego. Jadąc indywidualnie można wybierać i dozować sobie atrakcje.

Podróż kamperem wymaga sporej logistyki, przygotowania tras i samego kampera

Oczywiście podróż kamperem nie ma samych zalet, w końcu trzeba się do niej gruntownie przygotować, a już samo wynajęcie kampera, nie mówiąc już o zakupie, jest drogie. Ponadto trzeba koniecznie sprawdzić jego stan techniczny przed podróżą. Może się okazać, że potrzebne będą naprawy. Akcesoria i części do kamperów w intercamp.pl to szeroka oferta, która może spełnić Twoje oczekiwania. Możesz znaleźć zarówno systemy wentylacji, jak i części do lodówki czy też sanitariatu albo toalety. W końcu każde wyposażenie w kamperze ma swoją żywotność i z czasem się zużywa. Części do kamperów renomowanych producentów gwarantują dłuższą bezawaryjną eksploatację danych sprzętów. Bardzo częste są awarie okien czy to bocznych, czy też dachowych, a niemożność otwarcia okna w czasie upału, gdy nie korzysta się z wentylacji powoduje duży dyskomfort. Warto w podróż zabrać ze sobą skrzynkę narzędziową, by w razie konieczności móc naprawić albo przynajmniej prowizorycznie naprawić dany element czy sprzęt w kamperze. Na pewno należy zadbać o wgranie aktualnych map do nawigacji, aby dotrzeć w nieznane miejsce docelowe bez zbędnych niespodzianek. Na wyjazd kamperem na pewno trzeba szykować się dłużej i nie może być tak spontaniczny, jak podróż last minute. Choć tu ze spontanicznością także bywa różnie. W końcu nie wszędzie można tak pojechać. W wiele rejonów świata przed wyjazdem trzeba bowiem wykonać choćby pakiet szczepień.

Podróż kamperem możesz wydłużyć, a wycieczkę z biura podróży już nie

Kolejną kwestią jest długość wyjazdu, choć ogranicza Cię ilość otrzymanego urlopu, to jeśli masz dobrego pracodawcę albo pracujesz na własny rachunek zawsze możesz go wydłużyć. W przypadku wycieczki z biura podróży, musisz jednak wykupić kolejną. W końcu turnus ma określone ramy czasowe i wyjazd czy wylot zaplanowany jest na konkretny dzień i godzinę. Jadąc kamperem nie masz takich ograniczeń i jeśli uda Ci się wydłużyć urlop, możesz po prostu jechać przed siebie i na bieżąco planować to, co chcesz zobaczyć. Masz też w takiej sytuacji dostęp do miejsc, które nie są tak tłumnie odwiedzane przez turystów i możesz poznać dany region czy kraj „od kuchni”.

Jak jest z kwestią komfortu snu i wyżywienia? Czyli kilka słów o warunkach

Bez wątpienia są osoby dla których komfort ma ogromne znaczenie. One nie wyobrażają sobie podróży kamperem, bo trudno im się wyspać na małej przestrzeni. Prawda jest jednak taka, że dużo zależy od wielkości kampera, bo bywają modele 4-osobowe czy nawet 6-osobowe, które są dość przestronne. Ponadto jeśli chodzi o jakość snu to duże znaczenie ma materac, a ten można przecież wymienić na nowy. Jeśli chodzi o wycieczkę z biura podróży, to nie zawsze standard odpowiada temu opisywanemu, stąd nie możesz być pewny, czy aby na pewno będzie Ci odpowiadać. To samo dotyczy wyżywienia. Gotując samodzielnie masz wpływ na menu, a na wycieczce z biura podróży dostajesz to, co danego dnia serwuje kuchnia, nie możesz również zweryfikować świeżości produktów.

Tak naprawdę ile osób tyle opinii. Tych, którzy pokochali kamperowanie nie trzeba do tego przekonywać. Dla nich wycieczka kamperem jest znacznie bardziej wartościowa od tej z biura podróży. By mieć porównanie warto spróbować jednego i drugiego!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij