Wypożyczenie auta, gdy zwiedzasz Warszawę

Wypożyczenie auta, gdy zwiedzasz Warszawę

Warszawa to ogromne miasto, po którym turystom trudno byłoby się poruszać pieszo, dlatego świetną opcją wydaje się wynajem samochodu w stolicy. A gdzie warto wypożyczyć auto w Warszawie, na co zwrócić uwagę i jak zaplanować swoją wycieczkę po tym mieście? Podpowiadamy. 

Gdzie wypożyczyć auto w Warszawie?

Wypożyczenie auta przez turystę w Warszawie nie jest niczym skomplikowany, w tym mieście można znaleźć mnóstwo dobrze wyposażonych wypożyczalni samochodów. Do najpopularniejszych, a zarazem najkorzystniejszych cenowo należy Wypożyczalnia MEGA Tanio, która w tym mieście prowadzi wynajem w aż 6 punktach. Ponadto samochód w stolicy można wypożyczyć w Cargarden, Car Net, 99rent i wielu innych, popularnych wypożyczalniach. A na co zwrócić uwagę, gdy szukasz auta na wycieczkę po Warszawie? Jak wybrać wypożyczalnię i samochód idealny dla turysty? 

Jak wybrać wypożyczalnię aut w Warszawie? 

Zwykle głównym kryterium wyboru jest cena, podróżując po Warszawie lepiej jest wydać pieniądze w muzeach czy restauracjach, a zaoszczędzić na wypożyczalni. Jednak nie jest to jedyny czynnik, na jaki należy zwrócić uwagę. Szukając wypożyczalni samochodów w Warszawie, trzeba sprawdzić, czy wybrany przez ciebie pojazd jest ubezpieczony od Odpowiedzialności Cywilnej. Ponadto, jeśli zamierzasz zatrzymać się w tym mieście na dłużej, przemyśl opcję wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, np. od kradzieży. W takim przypadku dobrze też wybrać firmę, która oferuje wynajem bez limitu kilometrów. Dzięki temu będziesz mógł zwiedzić nie tylko stolicę, ale również okoliczne atrakcje. Możesz na przykład wybrać się na jeden dzień do miejscowości Wręcza, gdzie znajduje się największy zadaszony park wodny w Europie – Suntago. 

A o czym jeszcze pamiętać? Wypożyczając samochód w Warszawie czy jakimkolwiek innym miejscu na świecie, zawsze musisz dokładnie zaznajomić się z podpisywaną umową. Musisz również pamiętać, aby podczas pobytu w Warszawie, wozić ten dokument ze sobą, ponieważ to właśnie umowa daje ci prawo do użytkowania pojazdu. Przeglądając oferty wypożyczalni z Warszawy, zwróć również uwagę na stan floty czy samochody są regularnie serwisowane oraz co znajduje się w ich wyposażeniu. Jeśli zamierzasz podróżować po stolicy z rodziną, dopytaj o foteliki dla dzieci czy bagażnik dachowy

Jazda po Warszawie może być dość trudna, szczególnie dla kierowców, którzy przyzwyczajeni są do pustych dróg i niezbyt skomplikowanych skrzyżowań. Dlatego warto sprawdzić, czy wynajmowany samochód posiada również wbudowaną nawigację GPS, jeśli nie, to w większości wypożyczalni możesz ją dodatkowo dobrać. 

Zwiedzanie Warszawy samochodem – co zobaczyć?

A gdzie jechać, gdy już uda ci się wynająć komfortowy samochód w Warszawie? Podróż warto zacząć od zabytkowej Starówki, bez problemu znajdziesz tam niejeden parking, na którym będziesz mógł zostawić samochód. Następnie możesz udać się na spacer wzdłuż Wisły, aż do Centrum Nauki Kopernik (miejsca, które przypadnie do gustu nie tylko dorosłym, ale również dzieciom), a stamtąd Mostem Świętokrzyskim przejść w stronę Stadionu Narodowego oraz na zabytkową Pragę. Stamtąd bez większego problemu wrócisz na parking przy Starówce, by następnie odwiedzić nieco oddalone Łazienki Królewskie. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij