Zwiedzamy Kujawy

Jeśli interesujemy się turystyką to wcale nie oznacza, że musimy jeździć za granicę, aby zobaczyć coś naprawdę wartego naszej uwagi. Bardzo często to właśnie Polskie rejony turystyczne są w stanie pokazać nam naprawdę dużo i to za niewielkie pieniądze. Po co planować wycieczkę z wyprzedzeniem, skoro województwo kujawsko-pomorskie ma nam do zaoferowania tak naprawdę dużo, że nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, aby zobaczyć naprawdę ciekawe okolice. Kujawy słyną wręcz z zabytków kulturowych, ale co najważniejsze to właśnie tam znajdziemy zdrowe i świeże powietrze, a ciągła obserwacja natury w parkach czy też różnych rezerwatach sprawi, że nie będzie to dla nas stracony czas. W taką podróż nie musimy nawet wybierać się tam samochodem, o wiele lepiej jest wykorzystać do tego rower, ponieważ w okolicy znajduje się bardzo duża liczba ścieżek rowerowych a dzięki takiej formie podróży jesteśmy w stanie zobaczyć o wiele więcej charakterystycznych miejscówek, które podczas podróży samochodem moglibyśmy zwyczajnie pominąć.

Polskie akcenty najlepsze

Oczywiście turystyka w tych stronach byłaby dla nas niewarta uwagi, jeśli nie mielibyśmy okazji skorzystania z tamtejszej bardzo dobrej oryginalnej, a co najważniejsze charakterystycznej kuchni dla tego zakątka Polski. Znajdując się na terenie Kujaw, nie możemy wyjechać z okolic bez spróbowania mięsa z gęsi, które jest naprawdę bardzo apetyczne i przyprawiane według dawnej receptury. Co więcej, możemy się wybrać w podróż korzystając z Gęsinowego Szlaku Kulinarnego, co z pewnością daje nam ciekawą różnorodność. Ponadto potrawy z gęsi w różnych lokalach mogą smakować inaczej, ponieważ tamtejsi rolnicy hodują przynajmniej kilka różnych rodzajów tych zwierząt. Mięso z gęsi jest bardzo delikatne i z pewnością jego oryginalny smak na pewno docenią nawet najbardziej wybredne osoby.

Charakterystyczne ścieżki

Wybierając się na Kujawy warto też zahaczyć o tamtejszy Szlak Kopernikowski, który pozwala nam na zobaczenie wielu charakterystycznych miejsc, które za życia Kopernika były dla niego bardzo ważne. Szlak ten kończy się dopiero w Toruniu, gdzie też urodził się ten wielki, polski astronom. W Toruniu nie brakuje zabytków, a większość z nich zalicza się dzisiaj do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Jeśli interesujemy się historią, czy też niecodzienną architekturą, to z pewnością bardzo dużo wyciągniemy z takiej wycieczki. Pamiętajmy, że szlak rowerowy jest naprawdę rozległy i warto zaplanować wycieczkę na co najmniej 2 dni, abyśmy byli w stanie zobaczyć nieco więcej ciekawych atrakcji. Na szczęście po drodze jesteśmy w stanie znaleźć wiele małych noclegowni, gdzie jako turyści spokojnie możemy spędzić noc. Na pewno taka wycieczka będzie dla nas dobrym rozwiązaniem.

Inny sposób prezentacji ciekawych zabytków

Dzisiaj Toruń oraz inne pobliskie okoliczne miasta oferują nam zwiedzanie zabytków w bardziej nowoczesny sposób. Wszystko odbywa się za pomocą elektronicznych prezentacji. Trzeba przyznać, że taki zabieg to bardzo ciekawe urozmaicenie, dlatego też taka forma przedstawienia zabytków, czy też historii danego miejsca, jest ciekawa, ale nie tylko dla historyka, ale i dla zwykłego podróżującego. W taki sposób możemy zupełnie inaczej spojrzeć na wycieczkę i faktycznie wyciągnąć z niej ważne informacje. Dzisiaj wycieczka na Kujawy jest w stanie zaoferować nam o wiele więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Warto mieć to na uwadze zwłaszcza jeśli szukamy fajnej, a przede wszystkim oryginalnej wycieczki. Warto więc wybrać się właśnie w te strony, skoro możemy to dzisiaj zrobić za niewielkie pieniądze, a radość z atrakcji, jakie zobaczymy, będzie bezcenna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij