Jak w przyczepie kempingowej stworzyć strefę zabaw dla dzieci?
Podróż przyczepą kempingową bywa dla dzieci nużąca, dlatego trzeba zrobić wszystko, by zapewnić im rozrywkę. Jej częścią może być korzystanie z dobrodziejstw technologii, jednak umówmy się, jest to trochę pójście na łatwiznę. Dlatego dziś podpowiemy, jak w przyczepie kempingowej stworzyć strefę zabaw dla dzieci.
Przyczepa przyczepie nierówna, czyli o ergonomii słów kilka
Oczywiście w jednej przyczepie kempingowej jest miejsce na nieco większy rozkładany stół, a w innej zupełnie go nie ma. Dlatego to, gdzie znajdzie się strefa zabaw dla dzieci determinować będzie właśnie wolna przestrzeń w przyczepie kempingowej. Jednak musisz wiedzieć, że możesz ją w łatwy sposób powiększyć, bo wystarczy rozłożyć przedsionek do przyczepy kempingowej na postoju i już zyskuje się znacznie większą przestrzeń, którą warto wykorzystać na kącik dla dzieci. Jednak, aby było przytulnie można postawić w nim nagrzewnicę, a także zamontować podłogę do przedsionka.
Podłoga do przedsionka przyczepy kempingowej – jakie materiały mamy do wyboru?
Bez wątpienia podłoga do przedsionka kampera lub przyczepy kempingowej musi być trwała, odporna na uszkodzenia i zaciąganie, tak by dzieci mogły bawić się, a nawet po niej tarzać czy to ze śmiechu, czy ćwicząc lub tańcząc brake dance w rytm muzyki. Ponadto podłoga do przedsionka powinna gwarantować izolację od wilgoci i to niezależnie od panujących warunków pogodowych. W końcu w czasie deszczu dzieci się nudzą, a zabawa w przedsionku może być dla nich dobrym rozwiązaniem. Zatem jaki materiał na podłogę wybrać? Oczywiście sprawdzi się PVC, ale i polipropylen czy ftalan. Każdy ma doskonałe właściwości izolacyjne i przeciwwilgociowe, a dodatkowo jest odporny na promieniowanie UV.
Jak zorganizować dzieciom czas w przedsionku przyczepy kempingowej?
Przedsionek może być miejscem rozrywki dla dorosłych, ale i dzieci. Wystarczy włączyć w przyczepie radio czy też odtwarzacz CD i dzieci mogą już pląsać w rytm muzyki. W przedsionku można również rozłożyć duży stół. Na nim dzieci mogą przygotowywać posiłki i uczyć się prostych potraw, choćby sałatek warzywnych i owocowych. W przyczepie kempingowej może być kuchenka, stąd można nawet uczyć dzieci gotowania, oczywiście cały czas nie spuszczając z nich oczu, tak by się nie oparzyły i nie zrobiły sobie krzywdy. Stół na zewnątrz może być również centrum zabaw. Dzieci mogą rozłożyć tam swoje misie czy lalki, wykorzystać papierową zastawę do przyczepy kempingowej i urządzać dla nich przyjęcie. Warto wziąć ze sobą w podróż blok z kolorowymi i białymi kartkami, a także przybory do rysowania. Dzieci mogą uczyć się składania origami. Mogą też na kartkach papieru grać w popularną grę – Okręty. Zresztą akurat to mogą też robić wewnątrz przyczepy.
Strefa rozrywki w przyczepie kempingowej – postaw na planszówki, a także rysowanie i rodzinną grę w kalambury
Strefa rozrywki może znajdować się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przedsionek będzie jej przedłużeniem. Przy małym stoliku albo większym stole może zgromadzić się cała rodzina. Wspólna rozgrywka karciana albo pojedynki w warcaby czy szachy to jedna z propozycji. Można wziąć ze sobą kilka planszówek, choćby Monopoly, a także pobawić się w kalambury wcześniej przygotowując hasła. Kiedy dzieci się zmęczą mogą po prostu porysować. Warto zorganizować dzieciom również zabawę na orientację, służącą odszukaniu różnych przedmiotów. Na pewno chętnie będą w niej uczestniczyć. Może być to również zabawa typu, kto pierwszy znajdzie jakąś roślinę albo odgadnie do czego mógł służyć stary przedmiot. Na pewno w domu znajdziecie wiele gratów, a część z nich, na poczet takiej zabawy, możecie zabrać ze sobą. O wielu dzieci mogą nie mieć pojęcia, wszak żyją w świecie zoomersów i multimedialnych ekranów, dlatego będzie to dla nich miła odmiana, a także sposób na poszerzenie wiedzy poprzez zabawę.
W czasie wspólnej rodzinnej wycieczki dzieci nie muszą się nudzić. Jest wiele gier i zabaw, które możesz im zaproponować i nie musisz nawet pakować do przyczepy kempingowej połowy dziecięcego pokoju. Jeśli dobrze zaplanujesz czas, to dzieci na pewno nie będą już mogły doczekać się kolejnego wyjazdu.