Wakacje na Dolnym Śląsku, co zobaczyć, co zwiedzić

Wakacje na Dolnym Śląsku, co zobaczyć, co zwiedzić?

Dolny Śląsk jest jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce, chociaż w praktyce… mało kto zdaje sobie sprawę z jego zalet i możliwości wakacyjnych. Dlatego przedstawiamy kilka propozycji na małe i duże wypady.

Wrocław na weekend

Wrocław, który został wybrany na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku to miasto, od którego warto zacząć wakacje na Dolnym Śląsku. Miejsc do odwiedzenia jest tu sporo, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Które z nich obowiązkowo powinny znaleźć się na twojej liście? Afrykarium we wrocławskim Zoo, Hala Stulecia, Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, a także Fontanna Multimedialna. Na tym kończymy, bo może braknąć ci czasu, a to dlatego, że będąc we Wrocławiu, nie sposób nie podążać śladami krasnoludków. Piwożłopek, Capgeminiusz Programista, Lady Wolność, a także Leszko z Wrocławca czekają, aż odkryjesz ich lokalizację. 

Mirsk

Dolny Śląsk to też Mirsk, o którego atrakcjach przeczytasz na Mirsk.eu – miejsca, które musisz zobaczyć, to m.in. renesansowy ratusz oraz wodociągowa wieża ciśnień zamieniona w wieżę widokową.

Będąc w Mirsku, musisz zajrzeć do Zagrody Alpako Terapii, a także zapisać się na warsztaty kulinarne w Folwarku Wrzosówka. Oprócz tego Mirsk jest świetną bazą wypadową dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, a jednym z obowiązkowych punktów na mapie jest Polana Izerska

Kłodzko

Twój cel na ten rok to: wypocząć? W takim razie powinno spodobać ci się Kłodzko, zlokalizowane w południowej części Dolnego Śląska. Oprócz tego, że to miejsce samo w sobie jest piękne, znajduje się niedaleko popularnych uzdrowisk, jak Kudawy Zdrój. Największą atrakcją turystyczną, którą musisz zwiedzić, będąc w okolicy, jest Twierdza Kłodzko. Z pewnością spodoba ci się też podziemna trasa turystyczna, a także Muzeum Ziemi Kłodzkiej. 

Świdnica

Świdnica to według wielu, drugie najpiękniejsze miasto Dolnego Śląska (zaraz po Wrocławiu oczywiście). Ponadto znajdujący się tu drewniany Kościół Pokoju został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Świdnicy warto zacząć od rynku, na którym znajduje się wspaniała wieża ratuszowa. Następnie idź na spacer wokół centrum, podziwiając zabytkowe kamienice. Kolejnymi punktami może być Muzeum Dawnego Kupiectwa, wspomniany Kościół Pokoju, a także katedra św. Stanisława. 

Karkonosze

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów, które będzie świetnym wyborem dla osób lubiących aktywny wypoczynek, a także chodzenie po górach. Warto wejść na Śnieżkę, Szrenicę oraz zobaczyć Świątynie Wang w Karpaczu. Jest to kościół przeniesiony z norweskiego miasteczka Vang, przy czym obecnie uważny jest za jedną z największych atrakcji Dolnego Śląska. 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich

Niedaleko Marciszowa, na zboczach Wielkiej Kopy, znajdziesz cztery kolorowe jeziorka – żółte, czerwone, błękitne i zielone. Powstały w miejscu dawnej kopalni pirytu, a spływająca woda, która wypełniła wyrobiska pokopalniane, zabarwiła się poprzez kontakt z substancjami chemicznymi pokrywającymi ściany i dna. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij