Ekstremalne biegi z przeszkodami – za co ludzie pokochali Runmageddon?

Cyklicznie organizowane wydarzenie, jakim jest bieg Runmageddon przyciąga coraz więcej ludzi. Z pozoru zadanie jest proste, gdyż podobnie jak w każdym biegu trzeba po prostu jak najszybciej dotrzeć ze startu do mety.

Jednakże, niewielkiej grupie śmiałków się to udaje, z racji na czekające po drodze dziesiątki przeszkód. Warto zastanowić się, dlaczego wymagający niezwykłego wysiłku i wielu wyrzeczeń Runmageddon jest dziś tak popularny.

Chęć sprostania wyzwaniu

Wyprawa na Runmageddon to skrajnie ekstremalna turystyka i urlop, po którym wraca się jeszcze bardziej zmęczonym. Mimo to, wiele osób nie wyobraża sobie rezygnacji ze startu w tym biegu. Wydaje się, że wynika to w dużym stopniu z potrzeby stawiania czoła wyzwaniom.

Niewątpliwe, każdy z nas w codziennym życiu stale stawia czoła różnym wyzwaniom. Dla niektórych jednak te codzienne wyzwania to zdecydowanie za mało, dlatego decydują się na coś więcej, na przykład na udział w biegu ekstremalnym,

Często są to ludzie, którzy wcale nie są jakoś bardzo wysportowani. Dlatego też, znajomi nie dają im szans na ukończenie biegu ekstremalnego, co jeszcze bardziej motywuje ich do startu i udowodnienia niedowiarkom, że są w stanie to zrobić.

Nie zapominajmy o rywalizacji

Oczywiście, tym co w ogóle pcha ludzi do uprawiania sportu jest chęć rywalizacji. Tak naprawdę, rywalizacja jest istotą każdego sportu i to ona nadaje sens wszelkim zawodom i konkursom sportowym. Wydaje się jednak, że rywalizacja daje tym większa satysfakcję, im trudniejszy jest dany sport.

Niewątpliwie, w zwykłym wyścigu biegowym może wystartować praktycznie każdy. Również każdy może ukończyć taki bieg. Co innego jednak Runmaggedon. Tutaj ukończenie biegu nie jest takie proste, dlatego też, zwycięstwo nad rywalami jest jeszcze cenniejsze. Warto zauważyć, że wiele osób przed startem za główny cel stawia sobie samo ukończenie biegu, gdyż wiedzą oni jak wielkie jest to wyzwanie.

Sposób na nudę

Wiele osób popada w swoim życiu w rutynę. Często bardzo trudno jest im się z niej wydostać. Czasami nie pomaga nawet zmiana pracy czy mieszkania, gdyż z jednych rutynowych czynności popada się po prostu w inne. Wydaje się, że dobrym sposobem na wyjście z rutyny jest aktywna turystyka i urlop inny niż wszystkie. Może to być właśnie udział w Runmaggedon, a może być wyjazd w wysokie góry. Ważne, żeby urlop był inny, niż wszystkie poprzednie.

Warto pamiętać jednak o tym, że do Runmaggedona nie można podejść z biegu. Trzeba odpowiednio się przygotować do tego wydarzenia, ażeby nie przypłacić startu utratą zdrowia oraz w ogóle, aby mieć jakiekolwiek szanse na jego ukończenie. Wydaje się, że za pierwszym razem nie warto stawiać sobie zbyt wygórowanych celów. Lepiej jest po prostu postawić sobie za cel ukończenie biegu i do tego się przygotowywać.

Motywacja do treningu

Niewątpliwie, wiele osób nie znajduje w sobie wystarczająco dużo motywacji do tego, by prowadzić aktywne życie. Większość czasu spędzają oni na siedząco i rzadko ćwiczą. Przez to też tracą kondycję, nie mają zbyt dużej siły fizycznej oraz przybierają na wadze. Wydaje się, że podjęcie decyzji o wystartowaniu w biegu ekstremalnym powinno wystarczająco zmotywować do podjęcia treningu.

Każdy bowiem, kto decyduje się na start w Runmageddon wie, jak bardzo jest to trudny bieg. Dlatego też, nikt nie podchodzi do niego bez przygotowania. Trzeba przede wszystkim popracować nad siłą fizyczną, aby być w stanie pokonać przeszkody. Nie mniej ważna jest również dobra kondycja, bez której nie sposób ukończyć tego męczącego biegu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij