Lekkie, produkowane w Polsce rowery dziecięce

Lekkie, produkowane w Polsce rowery dziecięce

Jaki powinien być rower dla dziecka, aby zapewnić małemu rowerzyście zdrową aktywność? Lekki, a zarazem stabilny! Gdy dodamy do tego wszystkie aspekty dotyczące bezpieczeństwa i komfortu jazdy, pojawia się obraz rowerów od producenta PUKY – z polskiej fabryki działającej w Opolu. Co ważne, LS-PRO firmy PUKY jest najlżejszym rowerem dziecięcym na polskim rynku! Sprawdź, czym jeszcze charakteryzują się dobre rowery dla dzieci i wybierz najlepszy model dla swojej pociechy!

Dlaczego waga roweru dziecięcego ma znaczenie?

Układ ruchu dziecka jest poddawany każdego dnia różnorodnym wyzwaniom. Ciężkie plecaki, wiele godzin spędzanych w pozycji siedzącej w przedszkolu lub w szkole to obciążenia, które mają niekorzystny wpływ na układ kostno-stawowy.

Gdy dziecko jest nadmiernie obciążane, może dojść do wykształcenia się wad postawy ciała (takich jak np. skrzywienia kręgosłupa). W tym kontekście należy zadbać, aby nie obciążać ponad normę organizmu rosnącego dziecka. Warto o tym pamiętać też przy wyborze roweru!

Ma to również znaczenie u dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym, co obecnie jest często rozpoznawanym problemem. Lekkość konstrukcji roweru dziecięcego jest istotna, gdyż sama jazda na rowerze jest świetnym elementem wsparcia rozwoju ruchowego! Jednak rower dziecięcy, aby wspierał rozwój dziecka, powinien być odpowiednio dobrany: lekki, a zarazem stabilny, z prawidłowym ustawieniem kierownicy i siodełka.

dziecko z rowerkiem

Rower dla dziecka od 3 roku życia – LS-PRO najlżejszy na polskim rynku!

LS-PRO jest rowerem dziecięcym o imponująco lekkiej konstrukcji! Aktualnie jest to zdecydowanie numer jeden na polskim rynku wśród lekkich rowerów.

Wariant roweru LS-PRO o wymiarze koła 16 cali, który dobrze się sprawdzi dla dzieci od 3 roku życia, waży zaledwie 5,5 kilograma. Jest to doskonały wynik w kategorii lekkich rowerów dziecięcych!

Co ważne, rama rowerów LS-PRO jest stabilna, a kierownica wyższa (co zapobiega garbieniu się), wykonana z lekkiego aluminium. Do tego lekkie siodełko specjalnej konstrukcji, dobry chwyt kierownicy i ergonomiczne hamulce – to wszystko sprawia, że LS-PRO to świetny wybór dla 3-latka i starszego dziecka (max. do masy ciała 60 kg).

Wszechstronny rower dla dziecka w dobrej cenie – CYKE z polskiej fabryki PUKY

PUKY to firma, która ma w swoim asortymencie modele rowerów dziecięcych w różnych wersjach. Dla osób poszukujących połączenia wysokiej jakości z dobrą ceną producent PUKY stworzył rower CYKE. Jest on dodatkowo wyposażony w błotniki i ma cechy konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa jazdy małemu rowerzyście, a także podpórkę. Jest to model dla dzieci od 4 roku życia.

Wszystkie rowery dla dzieci od polskiego producenta PUKY mają:

  • bezpieczne chwyty
  • pedały wyposażone w trzeci odblask (oprócz odblasku z przodu i z tyłu)
  • osłonę łańcucha
  • dzwonek.

Lekki rower dziecięcy produkowany w Polsce – podsumowanie

Podsumowując, w Polsce produkowane są lekkie rowery dziecięce, o dobrze zaprojektowanej kierownicy, bezpiecznych chwytach, wyposażone w odblaski. Warto to wziąć pod uwagę, wybierając rower dla dziecka!

Jazda na dobrze dobranym rowerze dziecięcym to komfort, a zarazem bezpieczeństwo i wsparcie prawidłowej postawy malucha. Dbając o te aspekty, każda rodzinna wycieczka rowerowa będzie wartościową formą ruchu na świeżym powietrzu!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij