Jak spędzić zbliżający się weekend majowy

Jak spędzić zbliżający się weekend majowy?

Weekend majowy to czas, na który z utęsknieniem czekamy. Piękna wiosenna pogoda i dłuższa przerwa od pracy zachęcają nas do małych podróży lub kreatywnie spędzone czasu w mieście. Dokąd warto się wybrać?

Gdzie tanio spędzić majówkę?

Niestety jeśli z odpowiednim wyprzedzeniem nie zaplanujemy majówki za granicą, musimy liczyć się z wyższymi kosztami biletów lotniczych, noclegów, a niekiedy także wyższych opłat w restauracjach, biurach podróży czy sklepach. W niektórych krajach specjalnie z okazji weekendu majowego ceny idą w górę.

Jeśli nie chcemy wydać fortuny na majówkę, dobrym sposobem na sposobem na jej spędzenie jest wyjazd na Ukrainę. Bardzo tanio zapłacimy za noclegi, wyżywienie i przejazdy.  Często ukraińskie miasta są niedoceniane przez turystów. Jednak jeśli przyjrzymy się stolicy Ukrainy szybko zmienimy zdanie. Kijów ma niepowtarzalny urok, wyróżniają go piękne kasztanowce, złote kopuły, mnóstwo klasztorów, parków i muzeów.   

Trochę więcej zapłacimy za wypoczynek w krajach takich jak Grecja, Cypr, Egipt czy Turcja. Jednak możemy jeszcze teraz znaleźć korzystne oferty z biur podróży lub kupić tani lot i na własną rękę zorganizować noclegi. Wybierając się na majówkę na grecką wyspę czy na egipską plażę możemy być pewni, że pogoda nas nie zawiedzie, bo temperatury sięgają powyżej 25 stopni.

Zdecydowanie więcej zapłacimy za pobyt w Paryżu, Rzymie, Madrycie czy Lizbonie. Ceny za bilety lotnicze mogą wynosić około tysiąca złotych lub więcej, dlatego podróż w te miejsca warto odłożyć sobie na inne miesiące.

Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym

Na każdy, nawet krótki wyjazd, obowiązkowo pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. Bezpieczna podróż to zawsze ubezpieczenie: kosztów leczenia (assistance, kosztów ratownictwa), pomocy prawnej, następstw nieszczęśliwych wypadków. Pakiet polisy zawsze możemy dopasować do naszej podróży i aktywności, które planujemy, na przykład kitesurfing, wspinaczka górska kajakarstwo. Obecnie możemy wykupić ubezpieczenie przez Internet, więc nawet nie musimy wychodzić z domu (np. ubezpieczenie turystyczne znanej i sprawdzonej firmy SIGNAL IDUNA).

Dobry plan to podstawa

Podsumowując, jeśli  jeszcze nie zaplanowaliście majówki, nic straconego. Do końca marca macie jeszcze szansę upolować bilety w dobrych cenach, jednak tylko w wybrane kierunki. Pamiętajmy, że w niektóre miejsce we Włoszech, Hiszpanii czy Portugalii majówki warto planować nawet z rocznym wyprzedzeniem. Jednak weekend majowy możecie spędzić także w Polsce, choć na Trójmiasto powinniśmy przeznaczyć większy budżet. Mimo wszystko, jeżeli masz dobrze sporządzony plan wyjazdu, możesz tanio i rewelacyjnie spędzić majówkę.  

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij