Jaka wycieczka we Wrześniu

Z żalem należy stwierdzić, że lato powoli ma się ku końcowi. Oznacza to, że sezon wakacyjny już na dobre się zakończył, to wcale nie oznacza, że my jako ludzie mamy zawiesić nasze plany dotyczące podróżowania. Wrzesień to mimo wszystko dobry czas, na to, aby odbyć spóźnione o kilka miesięcy wakacje.

Letnia temperatura, na pewno nie jest już tak intensywna, jak w czerwcu czy lipcu, ale mimo wszystko nadal jest w miarę ciepło, a więc odpoczynek poza Polską, wydaje się dobrą inwestycją, zwłaszcza jeśli nie mogliśmy z wielu powodów obyć podobnej wycieczki w trakcie trwania sezonu. Na pewno właściwą zaletą podróży, we wrześniu jest to, że możemy liczyć na o wiele niższy koszt transportu, do wybranego państwa.

Więcej korzyści

Ceny są przynajmniej o połowę niższe, niż w sezonie, dlatego na pewno wypoczniemy, a jednocześnie zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Pogoda we wrześniu, wydaje nam się nieco bardziej przewidywalna, a spadające ceny, to nic innego jak zachęta do tego, aby odbyć dłuższy wypoczynek. W wielu popularnych miejscówkach uświadczymy również mniej turystów, co sprawi, że nasz wypoczynek nie będzie kłopotliwy, tylko będziemy mogli spokojnie odpocząć i zregenerować siły, do dalszego działania.Wrzesień wbrew pozorom, może się okazać, naprawdę bardzo wartościowym miesiącem wakacyjnym i na pewno powinniśmy skorzystać z możliwości taniego wypoczynku. Jeśli nie teraz, to kiedy mamy to zrobić, musimy pamiętać, że pogoda, może w ciągu kilku tygodni ulec drastycznej zmianie, więc lepiej spędzić te ostatnie tygodnie prawdziwego ciepła, na udanej wycieczce. Wiele osób, na pewno myśli podobnie, dlatego nic dziwnego, że to właśnie we wrześniu, podróżujemy najchętniej, zwłaszcza jeśli praca lub inne problemy, nie pozwalają nam na ogólny wypoczynek w miesiącach wakacyjnych.

Klimat da się przewidzieć

Europa to przede wszystkim bardzo umiarkowany klimat, który jest w stanie utrzymać się na dobre kilka tygodni, czyli przez czas, który spędzimy na naszych spóźnionych wakacjach. Plaża, piaski i opalone półnagie kobiety, czego można chcieć więcej od życia. Na pewno temperatura nie jest aż tak tropikalna, ale słońce nie pozwoli nam zapomnieć o sobie. Europa to wiele wspaniałych miejsc, wartych odwiedzenia, dlatego nie powinniśmy zwlekać z wycieczką, tylko już dziś udać się w tego typu miejsca i świetnie się bawić.Jeśli chcielibyśmy we wrześniu, wypocząć w nieco innym miejscu, to Azja nie jest już tak łaskawym miejscem, ze względu na silne monsuny, które nasilają się właśnie we wrześniu. Często niekorzystne warunki atmosferyczne, są w stanie utrzymać się do końca miesiąc, dlatego nie warto zawracać sobie głowy Azją, ponieważ w ten sposób nasza wycieczka okaże się niewypałem.

Azja nie we wrześniu

Do Azji możemy wybrać się w zupełnie innym miesiącu, wrzesień na pewno nie jest odpowiedni, na wycieczki w te rejony świata. Jeśli mimo wszystko koniecznie chcemy odwiedzić Azję, to powinniśmy udać się jedynie do Chin, gdzie utrzymuje się w miarę umiarkowana pogoda. To właśnie tutaj możemy bez problemu spędzić wolny czas, nie martwiąc się o wiatry. Inną alternatywą wydaje się Indonezja, ale z kolei mamy tam bardzo suchy i nie do końca przyjazny klimat, zwłaszcza dla Europejczyka, który nie przywykł, do takich warunków pogodowych.Na pewno możemy rozważyć niektóre miejsce w Azji, ale mimo wszystko lepiej zdecydować się na inny rejon świata, niż zastanawiać się, czy trafimy na odpowiednie warunki pogodowe. Podsumowując, wrzesień może okazać się dobrym wyjściem, jeśli rzeczywiście trafimy dobrą pogodę, wtedy każda wycieczka okaże się udana.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij