Jaki rower pasuje do wyczynowej jazdy?

Jaki rower pasuje do wyczynowej jazdy?

Zimowa aura co prawda nie sprzyja pokonywaniu trasy za pomocą jednośladów, ale osobom szukającym mocnych wrażeń zupełnie to nie przeszkadza. Nie liczy się pogoda czy warunki na drodze. Liczy się adrenalina i potrzeba sprawdzenia własnych umiejętności. Liczy się poczucie wolności i cudowny czas spędzony w gronie przyjaciół, dla których rowery są ogromną pasją.

Wielu entuzjastów chciałoby spróbować swoich sił w tym sporcie, ale nie wiedzą jak zacząć. Na co zwrócić uwagę? Jaki sprzęt wybrać i czym się kierować przy jego wyborze? Nie dla wszystkich jest to oczywiste, a dostęp do ogromnej liczby przeróżnych modeli tylko potęguje uczucie zagubienia. Nie powinniśmy się jednak zrażać. Wybór właściwego jednośladu nie musi być trudny.

Dlaczego sprzęt w sportach wyczynowych jest ważny?

Rozpoczynając przygodę ze sportem wyczynowym powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego sprzętu. Ekstremalna jazda na jednośladach wiąże się z licznymi kontuzjami, wypadkami czy uszkodzeniem sprzętu.

Należy mieć świadomość, że im lepszym modelem roweru BMX dysponujemy, tym większe mamy szanse na bezpieczne uprawianie tego sportu.Oczywiście nawet najlepsze jednoślady, na przykład rowery Kellys nie są gwarantem bezpieczeństwa.

Ale mogą uchronić nas przez bolesnym urazem, gdy będziemy gwałtownie hamować, skręcać czy poruszać się po powierzchni o słabej przyczepności. Świetnej jakości ogumienie, stabilna rama, wygodne siedzisko i sprawne hamulce będą wtedy wręcz niezbędne. Wybór idealnego sprzętu pozwoli nam od samego początku cieszyć się tą formą rekreacji, unikając przy tym wielu przykrych doświadczeń, które w przyszłości mogłyby nas zniechęcić do wyczynowej jazdy.

Jaki pojazd wybrać?

Który rower będzie dobry dla początkujących? Te pytania zadaje sobie każdy, kto zaczyna zabawę z tym sportem. Początkowa wiedza mniej doświadczonych użytkowników jest znikoma lub jedynie teoretyczna. Rynek dysponuje tak wieloma modelami tego sprzętu, że bez fachowej porady trudno jest się na coś zdecydować.

Na pewno musimy zwrócić uwagę na rodzaj jednośladu. Najlepszym wyborem w przypadku jazdy wyczynowej będzie rower BMX, czyli popularny bicycle motocross. Bardzo dobrą opinią cieszą się rowery Kellys i to na nie warto zwrócić szczególną uwagę.

Czym kierować się przy wyborze jednośladu?

Wszystkie decyzje związane z wyborem naszego idealnego roweru BMX warto dokładnie przemyśleć. Nie powinniśmy dokonywać wyboru pod wpływem emocji czy jakichś powierzchownych cech produktu, jak kolor czy kształt. To, że dane rowery Kellys nam się podobają nie znaczy, że akurat tych, konkretnych modeli potrzebujemy. Czerwony jednoślad wcale nie jest szybszy od żółtego, a brzydkie siedzisko może zapewniać bardziej komfortową jazdę, niż to o doskonałym dla oka kształcie.

Często wizja designera znacznie odbiega od praktycznej wizji użytkownika. Pamiętajmy, że od właściwej decyzji zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu, więc lepiej kilka razy się zastanowić, by później miesiącami nie żałować źle wydanych pieniędzy.

Ile kosztuje jazda wyczynowa?

Jeżeli mówimy o cenie sprzętu, to jest ona trudna do oszacowania. Wszystko zależy od rodzaju jednośladu. Podstawowo wyposażony rower BMX kupimy już za kilkaset złotych. Ale będzie to wersja naprawdę uboga i wykonana z nie najlepszych materiałów, więc musimy się liczyć z częstymi naprawami i niedogodnościami. Dlatego lepiej od razu zainwestować w coś lepszego. Świetnym wyborem będą wspomniane wcześniej rowery Kellys.

Wydając nieco ponad tysiąc złotych możemy otrzymać całkiem niezły rower. Warto zaznaczyć, że marka ta ma doskonałą opinię w środowisku, dobry serwis i cały czas się rozwija. Jeżeli na samym początku nie chcemy inwestować kilku tysięcy w jednoślad, a jednak zależy nam na komforcie i bezpieczeństwie, to właśnie rowery Kellys spełniają wszystkie kryteria.

Wybierając pojazd, który będzie nam towarzyszył podczas licznych wycieczek o charakterze wyczynowym należy przede wszystkim zwrócić uwagę na własne potrzeby i oczekiwania. Jazda na rowerze powinna kojarzyć się z przyjemnością i zadowoleniem, a nie bólem, niechęcią i kontuzjami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij