Jakie egzotyczne miejsce wybierzemy na wyjazd integracyjny?

Na rynku pracy zdecydowanie funkcjonuje wiele firm. Wśród tychże firm znajdziemy zarówno firmy mniejsze jak i także większe. Zdecydowanie najczęściej więcej zysków przynoszą firmy większe. Mogą się pochwalić konkretnym już kapitałem zakładowym.

W takowych firmach jednak nie zawsze pracownicy szeregowi zarabiają satysfakcjonujące pieniądze. Bardzo często jednak pracownicy większych firm mają oprócz pensji dodatkowe korzyści. O jakich korzyściach mowa?

Wyjazdy integracyjne w firmach coraz popularniejsze

Są to między innymi kupony do SPA, wejścia na siłownię czy też liczne wyjazdy integracyjne. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się wśród pracowników te ostatnie. A czym taki wyjazd integracyjny jest? Otóż są one wyjazdami firmowymi wszystkich pracowników firm, od Prezesa, dyrektorów, kierowników, pracowników umysłowych oraz pracowników fizycznych.

W założeniu mają na celu, jak sama nazwa wskazuje, integrację pracowników. Najczęściej wyjazdami integracyjnymi są weekendowe wyjazdy. Głównie składają się one z grilla, czasu wolnego (SPA, zawody sportowe), uroczystej kolacji oraz zabawy do białego rana. Jednak niektórzy pracodawcy idą o krok dalej.

Zagraniczne wyjazdy integracyjne

Firmy z dużym kapitałem organizują dla swoich pracowników wyjazdy firmowe zagraniczne, korzystając z takich serwisów jak Pazola. To dopiero brzmi świetnie. Wtedy rzecz jasna wyjazd integracyjny nie jest weekendowy, a tygodniowy, a nawet dwutygodniowy. Należy przyznać, że jest to już nie wycieczka, a istne wakacje. Wiele firm organizuje dla swoich firm taką wycieczka jak na przykład wycieczka RPA.

Musimy zgodzić się z tym, że przeciętnego Kowalskiego absolutnie nie stać na to, aby pozwolić sobie na tygodniowy czy też dwutygodniowy wyjazd do RPA. A może by tak wycieczka na Seszele? To brzmi dobrze. Zdecydowanie każdy to przyzna i nie będzie miał żadnych wątpliwości. Doskonale także wiadomo, że firmy tak duże wyjazdy planują stosunkowo wcześniej.

Bardzo często wśród swoich pracowników robią ankiety dotyczące miejsca gdzie chcieliby na wyjazd integracyjny się udać. Właściciele firm zdecydowanie muszą zastanowić się jakie środki mogą przeznaczyć na takowy wyjazd oraz jakie miejsce preferują. Czy to będzie Polska, zagranica, a może właśnie wspomniana już egzotyka?

Egzotyczne wyjazdy integracyjne

Egzotyka zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Wiele osób w egzotycznych krajach w ogóle nie było. Jest to zatem dla nich jednak jedyna okazja, by tak egzotyczne kraje w ogóle zwiedzić. Egzotyka ma to do siebie, że oprócz wspaniałego klimatu cieszy niesamowicie oko. Piękne widoki, które mamy okazję podziwiać na Seszelach, Dominikanie czy też w RPA są nie do opisania. Po prostu widoki zapierają dech w piersiach.

Zdecydowanie zarząd firmy powinien wybrać takowe miejsce na wyjazd integracyjny, który nie wymaga od osób przyjeżdżających dodatkowych szczepień turystycznych. Dlaczego jest to takie ważne? Jest to takie ważne, ponieważ odpowiedni cykl szczepień trwa stosunkowo długo. Czasem może być to nawet okres dłużysz od tego, który pozostaje nam do wyjazdu. Zarząd firmy powinien także zwracać uwagę na bezpieczeństwo miejsca, do którego zabiera swoją całą kadrę.

W dzisiejszych czasach niestety nie wszędzie jest bezpiecznie. Na świecie panują wojny, bitwy, a także liczne ataki terrorystyczne. Oczywiście niektóre wydarzenia nie są do przewidzenia. Przykładem są na przykład akty terroryzmu. Mimo to w biurach podróży gdy wykupujemy sobie wycieczkę zostajemy poinformowani o zagrożeniach w danym kraju. Rząd stworzył także mapę państw zakreślonych na kolor czerwony, do których kategorycznie odradza się podróżowania. Na chwilę obecna są to: Turcja, Tunezja, Maroko czy też bardzo popularny Egipt.

Podsumowując temat wszystko musi być jak najbardziej zapięte na ostatni guzik i stosunkowo wcześniej zaplanowane. Stosunkowo wcześniej poinformowani powinni także zostać pracownicy firmy. Po prostu wszystko musi „mieć ręce i nogi”.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij