Jakie są najlepsze walizki na długą podróż?

Plaża, palmy, nareszcie zasłużony urlop i odpoczynek! Zanim jednak udamy się w podróż naszych marzeń, koniecznie musimy zabrać ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Wygodna duża walizka na kółkach powinna sprostać naszym oczekiwaniom i pomieścić wszystko to, co chcemy zabrać na wakacyjny urlop.

Dlaczego warto postawić na dużą walizkę?

Oczywiście ze względów praktycznych. Duża walizka na kółkach pomieści wszystkie nasze niezbędne na wyjazd rzeczy. Ponadto duże walizki to najlepszy sposób na spakowanie rodziny na wakacje. Nie musimy zabierać ze sobą kilka innych mniejszych toreb. Śmiało w jednej dużej walizce zmieszczą się dwie osoby. Walizka jest pojemna, a także praktyczna. Przy jej zakupie nie należy się jednak sugerować niską ceną, ponieważ bardzo często walizki słabej jakości nie wytrzymują ‘chwili spotkania’ z obsługą bagażową. Trwała i solidna walizka daje nam gwarancje, że wszelkie nasze rzeczy osobiste pozostaną nienaruszone. Należy pamiętać, że wszystko uzależnione jest od tego, jakim środkiem transportu będziemy się przemieszczać. Jeżeli jest to samolot – postawmy raczej na trwałość i dobrą jakość wykonania. W samolocie nie mamy wpływu na to, co się będzie działo z naszą walizką, dlatego warto postawić na taką, która jest wykonana z twardego materiału, odpornego na wszelkie uszkodzenia. Przykładem takiego materiału może być: poliwęglan, ABS czy włókno szklane. Przyjmuje się, że modele wykonane z takiego rodzaju materiałów, mogą udźwignąć nacisk nawet kilkuset kilogramów! W przypadku, kiedy odbywamy podróż samochodem czy pociągiem, możemy zaopatrzyć się w walizkę półtwardą, wykonaną z poliestru o wysokiej gęstości, albo też w walizkę miękką. Jej zaletą jest jej elastyczność, a także zdolność do dopasowania się do ułożonych rzeczy. Krótko mówiąc: dzięki swojej dużej elastyczności, możemy wiele rzeczy w takiej walizce ‘upchać’. Parametry naszej walizki także odgrywają znaczącą rolę, ponieważ jej wymiary, jak również waga są bardzo ważne w przypadku podróżowania samolotem. Jak wiadomo, każda linia lotnicza posiada własne wytyczne dotyczące bagażu. Jeżeli chodzi o wagę, przeciętnie przyjmuje się, że bagaż nie może przekroczyć 20 kg.

Funkcjonalność dużych walizek

Co przesądza o funkcjonalności naszej dużej walizki? Oprócz przestrzeni – drobne detale, takie jak chociażby: przegrody, kieszonki, paski czy poręczne boczne uchwyty. Dzięki takim drobnym udogodnieniom jesteśmy w stanie zachować względny porządek. Osobna kieszeń na dokumenty, duża przegroda na ubrania z oddzieloną komorą na obuwie, a do tego szelki, które pomogą nam zabezpieczyć całe nasze wyposażenie. Dodatkowo – boczne uchwyty, które ułatwią nam podnoszenie bagażu.

Jak wygląda kwestia cen?

Dzisiejszy rynek oferuje nam naprawdę szeroki wybór asortymentu tego rodzaju. W każdym większym supermarkecie jesteśmy w stanie kupić walizki różnej wielkości. Pozostaje jedynie pytanie, jaka jest ich wytrzymałość? Przed zakupem koniecznie obejrzyj walizkę, sprawdź jej wykonanie, staranność. W przypadku cen są one bardzo zróżnicowane. Uzależnione jest to oczywiście od producenta i konkretnego modelu. Za elegancki i designerski zestaw walizek możemy zapłacić nawet 2 000 zł! Jeżeli jednak wygodę i praktyczność cenimy sobie bardziej niż styl i designerski wygląd, walizkę dobrej firmy możemy kupić już za ok. 200 zł. Powinna posiadać 4 kółka wykonane z kauczuku i obracane o 360°, teleskopową rączkę, trwały, solidny stelaż, szyfrowany zamek, dodatkowe przegrody, kieszenie oraz wewnętrzne pasy, które będą zabezpieczały nasz bagaż. Ponadto dobrze, aby walizka została wykonana z ABSu.

Jeżeli należysz do zapalonych podróżników, jesteś często w rozjazdach – inwestycja w dobrą, trwałą i solidną walizkę jest niezbędna. Kupując pierwszy lepszy model, niestety, możesz się rozczarować, a nie o to przecież chodzi. Określ własne potrzeby, potrzeby twojej rodziny. Dzisiejszy rynek jest na tyle bogaty, że każdy z nas znajdzie walizkę odpowiednią dla siebie– od ciemnych kolorów po jaskrawe i pastelowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij