Kulturystyka na skróty

Oczywiście każda osoba ćwicząca regularnie liczy na postępy, a te nie zawsze przychodzą. Wiele zależy od człowieka i nie każdy może się pochwalić rozbudowaną muskulaturą. Niestety każdy człowiek jest inny i dlatego w niektórych wypadkach, aby zauważyć postępy, trzeba ćwiczyć przez kilkanaście lat. Wyższy poziom masy mięśniowej to przede wszystkim marzenie każdego faceta, który poprzez trening chce osiągnąć sukces.

W takich przypadkach bardzo ważna jest cierpliwość, niestety bardzo często zawodzi i w grę zaczynają wchodzić pierwotne instynkty, których nie sposób już stłumić. Wtedy osoby ćwiczące mają dosyć spędzonych dni na siłowni i idą na skróty wiedząc, że takie rozwiązanie przyniesie upragniony efekt o wiele szybciej, niż wylany pot w czasie pracy na siłowni.

Unikajmy skrótów

Droga na skróty nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą sterydy anaboliczne. Chcąc nie chcąc trzeba z nich korzystać, jeśli naprawdę chcemy zauważyć różnice. Należy jednak pamiętać, że prędzej czy później sterydy anaboliczne wywołają w naszym organizmie bardzo niekorzystne zmiany.

Owszem poprawi się nasza muskulatura i wygląd, ale wszystko okupimy pogorszeniem naszego zdrowia, pojawi się wiele skutków ubocznych. Nie można się czarować, przy stosowaniu sterydów anabolicznych zawsze pojawią się skutki uboczne, tego możemy być pewni. Niestety, ale nawet mając świadomość zagrożenia, młodzi ludzie i tak coraz częściej sięgają po tego typu doping, tylko po to, aby wyglądać jak prawdziwy kulturysta. To oczywiście bardzo zgubne rozwiązanie, ponieważ taki stan jest tylko chwilowy, a potem pomimo wszystko sylwetka i tak wróci do normy, ponieważ sterydy to tylko połowiczny efekt, bez ćwiczenia nie utrzymamy ładnej sylwetki, a same sterydy bardzo mocno podnoszą poziom naszej agresji, co należy wziąć pod uwagę.

Problemy mężczyzn

Długotrwałe stosowanie sterydów mija się z celem, ponieważ mogą one doprowadzić mężczyznę do bezpłodności oraz wielu innych poważnych chorób, nie warto ryzykować zdrowiem tylko po to, aby przez chwile chwalić się nienaturalną sylwetką. Tylko prawdziwe ćwiczenia i rygorystyczny styl życia są w stanie doprowadzić mężczyzn do imponującej sylwetki, każda droga na skróty okaże się ostatecznie ślepą uliczką.

Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że każdy nienaturalny sposób treningu jest dla człowieka niebezpieczny. Osoba mająca taką świadomość powinna odpuścić takie metody, ponieważ naturalny sposób jest najlepszym rozwiązaniem na poprawę wyglądu. Wiąże się to z ciężką pracą na siłowni i poza nią, ale na pewno odczujemy efekty i właśnie dlatego trzeba skupiać się na takich, a nie innych rozwiązaniach tego problemu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W praktyce możemy spotkać się z różnymi kampaniami promocyjnymi, które wręcz nawołują do tego, aby osoby zajmujące się kulturystyką starały się odrzucić sztuczne sposoby na poprawę mięśni, ma to bardzo duży związek ze zgonami, które są spowodowane przez stosowanie niebezpiecznych dla ciała anabolików. Nie warto stawiać własnego zdrowia na tej szali, lepiej zdecydować się na inne, ale bardziej bezpieczne rozwiązania, takie, które nie zapewnią nam długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Wystarczy tylko odrzucić wszystkie substancje wspomagające i wtedy będziemy mieli pewność, że dłużej poczekamy na wyniki, ale będą one konkretne i zostaną z nami na dłużej, co będzie widoczne po naszej sylwetce. Nie trujmy się świadomie, uprawiajmy dobry, ale bezpieczny dla zdrowia sport. Im więcej ćwiczymy, tym bardziej przyzwyczajamy nasze mięśnie do wysiłku, ale też poprawiamy naszą sylwetkę, co widać po kilku latach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij