LOT do Koszyc. Po słowackiej stronie Tatr

LOT do Koszyc. Po słowackiej stronie Tatr

Międzynarodowy port lotniczy w Koszycach stanowi bramę do malowniczej, słowackiej części Tatr. Ten region Słowacji coraz częściej staje się miejscem wypoczynku polskich turystów. Dlaczego wybieramy go tak chętnie i co sprawia, że docieramy tam właśnie samolotem?

Atrakcje
Turyści, którzy spędzają urlop po słowackiej części Tatr, z pewnością nie mogę narzekać na nudę, bowiem zarówno Koszyce, jak ich okolice kryją mnóstwo atrakcji i urokliwych, wartych odwiedzenia miejsc. Nad miastem góruje katedra św. Elżbiety, na miejscu zaś czeka słynny koszycki Złoty Skarb i trzy drewniane stodoły umieszczone na dachu 12-piętrowego wieżowca przy ulicy Lidicke Nameste 1.

Koszyce to jednak nie tylko piękne słowackie miasto, ale i wspaniałe okolice. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z przyjemnością przemierzą Park Narodowy Słowacki Raj, w którym podziwiać można bajkowe wodospady, pomosty i szlaki prowadzące po drabinach oraz wąwozy i jaskinie wpisane na listę UNESCO. To nie koniec – na terenie Słowacji znajduje się spora część winiarskiego regionu Tokaj. Od wszystkich tych atrakcji dzieli nas maksymalnie 100 minut podróży z lotniska.

Atrakcje

Droga na skróty

Podróż samolotem zwykle jest krótsza i bardziej komfortowa od podróży autobusem czy samochodem. Coraz częściej jest również tańsza, co pozwala turystom oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. O to, jak wiele osób decyduje się skorzystać z tej możliwości, zapytaliśmy pana Juraja Totha, kierownika ds. marketingu lotniczego i biznesu:

 

W 2017 roku progi lotniska w Koszycach przekroczyło około 500 000 pasażerów. Korzystają z czterech regularnych linii lotniczych (PLL LOT, Turkish Airlines, Czech Airlines, Austrian Airlines) oraz tanich linii WizzAir. Bezpośrednio z Koszyc docierają do Warszawy, Stambułu, Pragi, Wiednia, Bratysławy, Londynu, Luton, Doncaster, Sheffield, Tel Awiwu i Kolonii. Wystarczy jedna przesiadka (np. w Warszawie, Stambule, Wiedniu czy Pradze), by dotarli do ponad 500 innych miejsc na całym świecie.

Droga na skróty


Lepszy LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują loty do Koszyc od marca 2016 roku. Wybierający to połączenie turyści z Warszawy docierają na miejsce po zaledwie godzinie lotu. Jeśli celem ich podróży są słowackie Tatry, po wylądowaniu w Koszycach mogą wynająć samochód i w krótkim czasie znaleźć się na miejscu, tym samym skracając czas podróży nawet o połowę. Pokonanie tej samej drogi samochodem z Warszawy trwałaby około 8-10 godzin. Rejsy z Okęcia do Koszyc realizowane są przez Polskie Linie Lotnicze 8 razy w tygodniu: 5 razy wieczorem (wylot z Warszawy o godzinie 22:35 we wtorki, środy, czwartki, piątki i niedziele) i 3 razy po południu (wylot z Warszawy o 13:20 w poniedziałki, wtorki i środy). Pasażerowie podróżują nowoczesnymi samolotami Embraer 170 i Q400.

 

– Słowackie Tatry cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów. Nie ma się czemu dziwić – te przepiękne, malownicze okolice, teraz stały się dla Polaków jeszcze bardziej dostępne. – komentuje Juraj Toth. – Wystarczy godzina, by z zatłoczonej Warszawy przenieść w spokojnie, idealne do wypoczynku miejsce. Jeśli ktoś pragnie naładować baterie, ukoić nerwy i zrelaksować się po ciężkim tygodniu pracy, wystarczy, że wsiądzie samolot i przyleci do Koszyc.
Charakter tego miejsca idealnie obrazuje materiał zdjęciowy z kampanii w serwisie Instagram pod hasztagem #odlotowekosice.

 

Koszyce to wspaniałe i stosunkowo niedrogie miejsce, które docenią wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku i zdrowego, górskiego powietrza. Czekające na turystów atrakcje z pewnością dostarczą im niezapomnianych wrażeń, a krótka i komfortowa podróż pozostawi miłe wspomnienia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij