Pomysły na podróże rowerowe - skąd brać

Pomysły na podróże rowerowe – skąd brać?

Lato to świetny czas na to, by zacząć swoją przygodę z rowerem. Wprawieni rowerzyści mają już  ulubione trasy, wiedzą, którędy się poruszać, jeśli chcą podziwiać przy okazji piękne widoki. Czasem warto jednak zerknąć do internetu, w sieci mnóstwo jest pomysłów, jak zaplanować wyprawy rowerowe. Skąd czerpać inspiracje do rowerowych tras?

Blogi poświęcone wyprawom rowerowym

Blogi innych rowerzystów, osób, które chętnie pokonują setki kilometrów na rowerach, są nieocenionym źródłem pomysłów, jeżeli chodzi o planowanie tras. Dobrze jest sięgać do takich poradników, ponieważ często można dowiedzieć się wielu praktycznych informacji odnośnie do wybranego przejazdu. Rowerzyści chętnie zwracają uwagę na to, na co uważać, niektórzy wskazują, jak przygotować się do wyprawy np. pod względem wyposażenia ekwipunku. 

Blogów miłośników kolarstwa jest mnóstwo, dla przykładu podróże rowerowe opisuje Krzysztof Skok. Co ważne, planowanie wypraw wcale nie musi się ograniczać do naszego kraju. Zwiedzać na rowerze można cały świat. Niektórzy w ten właśnie sposób spędzają urlop w Europie lub nawet dalekiej Azji.

Strony dla rowerzystów

Poza blogami miłośników rowerów dostępne są także profesjonalne strony poświęcone jednośladom. Na nich publikowane są artykuły dotyczące najlepszych tras rowerowych w danym regionie czy kraju. Niektóre uwzględniają poziom zaawansowania, są wskazówki dla amatorów, nie brakuje też przejazdów dla wyczynowców. Takie strony to też mnóstwo praktycznych informacji dla rowerzystów. Dotyczą one wyboru odpowiedniego sprzętu, przygotowania na wycieczkę, zakupu niezbędnych akcesoriów, pobrania przydatnych na telefon aplikacji itp.

Grupy dla rowerzystów

Internet to nie tylko blogi i strony internetowe. Przydatne są również grupy zakładane w mediach społecznościowych. Na Facebooku mnóstwo jest zamkniętych lub otwartych grup dyskusyjnych, gdzie rowerzyści dzielą się swoimi doświadczeniami. Niektórzy wskazują dokładnie na mapach trasy, inni uzupełniają je nawet o zdjęcia. Korzystanie z grup dla miłośników rowerów to też łatwiejsze nawiązywanie kontaktów. Niektórzy umawiają się w kilka osób i wspólnie pokonują wybraną trasę. To świetna okazja do tego, by poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Na korzyść czerpania informacji z takich grup jest również to, że możliwa jest tam natychmiastowa reakcja. Od razu można zapytać o coś w komentarzu lub nawet wysłać prywatną wiadomość.

Znajomi rowerzyści

Wiedzę na temat tras rowerowych można pozyskać od znajomych. Wiele osób ma w swoim gronie miłośników jednośladów, niektórzy są już bardziej doświadczeni i wprawieni w dalekich trasach. Oni również mogą wskazać, gdzie warto pojechać na wyprawę rowerową. Plusem jest, że taki znajomy nie będzie ukrywał tego, jak faktycznie wygląda przejazd. Podpowie, na co trzeba uważać, co omijać, którędy jechać, a nawet jak przygotować sprzęt czy gdzie nocować. Znajomi, którzy jeżdżą wyczynowo na rowerze to całkiem przydatne źródło informacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij