Tunezja: raj dla turystów

Współczesne oferty dotyczące wycieczek z biura podróży są bardzo zróżnicowane. Jest to widoczne zwłaszcza w momencie, gdy decydujemy się na wycieczkę do cieplejszych krajów.

Oczywiście mamy w tym momencie ogromny wybór, ponieważ możemy wybrać zarówno Tunezję, jak i inne państwo znajdujące się w pobliżu. Afryka wydaje się dzisiaj ciekawym kontynentem na wycieczkę i tak rzeczywiście jest, dlatego też nic dziwnego, że pomimo małej wiedzy na temat tych stron, wybieramy się na takie wczasy. Zainteresowanie nie maleje, ponieważ dzisiaj możemy się wybrać w te rejony za cenę normalnej wycieczki. Jest to szczególnie istotna sprawa, ponieważ Tunezja jeszcze parę lat temu była bardzo drogą wycieczką i nie każdy mógł sobie na to pozwolić. Dzisiaj ceny są bardziej zróżnicowane i dzięki temu możemy się wybrać w miejsce, które idealnie łączy ważną tradycję tych stron z nowoczesnością.

Antyczne miejsca

Najciekawszym aspektem wycieczki są przede wszystkim budynki będące pozostałościami po antycznych czasach. Pomimo takiej architektury, w okolicę udało się wpleść nowoczesne budynki, dzięki czemu nie czujemy się tutaj jak w średniowieczu. Pozwala to zobaczyć, jak w tak odległym miejscu łączy się nowoczesna kultura europejska z afrykańskimi tradycjami.

To bardzo ważne, ponieważ takie połączenie pomimo wszystko sprawdza się i odpowiednio funkcjonuje. Tunezja pomimo swojej tradycji stara się iść z duchem czasu, przez to może się pochwalić tym, że jako nieliczne z państw afrykańskich zachowuje taką normę. Oczywiście Tunezja to jednak miejsce, które ukształtowało się wskutek oddziaływania wielu różnych odmiennych kultur. Nie jest to nic złego, ponieważ nawet mocno dominująca kultura arabska okazała się bardzo potrzebna, co zresztą doskonale widać na tle okolicznych miejscowości. Warto zauważyć, że przez tyle lat zachowały się tu medycy, czyli dzielnice arabskie, co sprawia, że handel bazarowy, jest tu widoczny nawet do dzisiaj.

Pamiątki i suweniry

To właśnie tam turyści mogą kupić różnego rodzaju pamiątki i inne drobne rzeczy. W tym rejonie świata turyści mogą podziwiać ribaty, są to klasztory wojskowe połączone z muzułmańskimi fortecami, przez co turyści mogą zobaczyć, jak takie miejsca wyglądają w środku.

Wiele z takich obiektów nie zostało wybudowanych przez rodzimych muzułmanów, ale przez Hiszpanów. Warto też zauważyć, że w tych rejonach występują także kościoły, które zostały tu wybudowane w danych czasach bizantyjskich, o czym świadczy ich dawna architektura. Pogoda w Tunezji jest bardzo zmienna i wiele zależy od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy. W takim wypadku możemy trafić na słońce lub na deszcz to loteria, ale mimo wszystko nawet niekorzystna aura nie zepsuje nam takiej ciekawej wycieczki.

Pustynia dla wytrwałych

Jeśli znajdujemy się w Tunezji, to możemy zobaczyć także część Sahary, która jest jednocześnie największą pustynią świata. W głębi pustyni znajdziemy oazy, które są warte zobaczenia zwłaszcza z bliskiej odległości. Tak więc warto zdecydować się na wycieczkę tutaj, ponieważ otrzymamy o wiele więcej atrakcji niż w Europie.

Przede wszystkim będzie to dla nas przygoda z pewnym przesłaniem, ponieważ będziemy mogli zapoznać się z inną kulturą i lepiej ją zrozumieć. Na pewno wyciągniemy głębsze przesłanie z takiej wycieczki nie licząc dobrej rozrywki. Warto więc zdecydować się na takie rozwiązanie, na pewno jesteśmy w stanie wiele na tym zyskać. Taka wycieczka będzie krajoznawczym doświadczeniem, którego nam brakowało, dlatego korzystajmy póki możemy, to dobra alternatywa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij