Wietnam – połączenie z Internetem

Wietnam – połączenie z Internetem

Podróżując po Hanoi, Ho Chi Minh czy nawet do bardziej turystycznych miejsc pokroju Da Nang czy Ha Long, wielu turystów z pewnością chciałoby posiadać stałe łącze z Internetem w swoim telefonie. Byłaby to z pewnością gwarancja wygody, jak i spokoju. Pomyślcie tylko – nikt dzięki temu się nie zgubi, ponieważ w każdej chwili można włączyć mapę i GPS. Wszyscy pozostaną w kontakcie z najbliższymi, zaś swoje zdjęcia z wietnamskiej podróży udostępni się od razu na Facebooku czy Instagramie. Obecnie większość ludzi (nawet już tych, którzy są nieco starsi i dopiero od niedawna korzystają z Internetu) nie wyobraża sobie codziennego życia bez stałego dostępu do sieci. W tym tekście zaprezentujemy najpopularniejsze metody uzyskania połączenia z siecią w Wietnamie

  • Lokalna karta SIM

Możliwość ta jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich typowych „komórkowiczów”. W Wietnamie najpopularniejszym operatorem komórkowym jest MobiFone, co będzie z pewnością istotną informacją dla wszystkich, którzy będą chcieli zakupić sobie lokalną kartę SIM. Jednakże pamiętajcie o możliwych problemach z tą metodą stałego łącza z Internetem. Po pierwsze – najpierw trzeba znaleźć sklep, w którym karty SIM będą na sprzedaż. Będzie to problematyczne dla turystów, którzy już od razu po wylądowaniu w Wietnamie będą chcieli od razu połączyć się z siecią. Po drugie –  z kartą SIM turysta ogranicza się tylko do jednego urządzenia. O ile ta metoda będzie skuteczna wobec telefonów czy tabletów, tak karta będzie bezużyteczna wobec komputerów przenośnych jak i innych urządzeń mobilnych (np. kieszonkowych konsol). Po trzecie – po wymianie karty tracisz wszystkie swoje dotychczasowe kontakty, o czym w tym przypadku należy pamiętać w szczególności. W skrócie – dla użytkowników telefonów jest to z pewnością dobra opcja, jednakże nie zawsze ona będzie wygodna i opłacalna. Zwłaszcza dla osób, które w podróży korzystają z większej ilości elektroniki, niż komórka.

  • Mobilne hotspoty Wi-Fi

Najtańsza opcja, czyli nią z pewnością będą zainteresowani turyści, dla których budżet liczy się ponad wszystko. Pewnie – w większych miastach Wietnamu jest możliwość uzyskania połączenia w kawiarniach, hotelach czy w restauracjach. Jednakże w naszej opinii nie będzie to najlepsza metoda na Internet w Wietnamie. Przede wszystkim przez powszechność hotspotów, z których zawsze korzysta nawet kilkanaście osób naraz, prędkość łącza będzie albo niska, albo przez natłok użytkowników w ogóle nie będzie możliwości korzystania z sieci. Warto też pamiętać o tym, że publiczne wifi nie są w żaden sposób zabezpieczone. Logując się przez taki hotspot na swoje konto bankowe, czy operując przez taką sieć ważnymi dokumentami – turysta naraża się na atak hakerów i wykradnięcie danych! Trzeba też pamiętać, że przy hotspocie podróżnik jest uzależniony od jednego miejsca, w którym znajduje się urządzenie. Zaś w mniejszych miejscowościach oraz w popularnych punktach turystycznych, może być ciężko ze znalezieniem publicznego wifi.

  • Roaming

Zdecydowanie najwygodniejszy sposób na połączenie się z siecią zarówno w Wietnamie, jak i w innych azjatyckich krajach. Wystarczy tylko w telefonie włączyć możliwość korzystania z międzynarodowego roamingu i w ten sposób gwarantujemy sobie dostęp do Internetu. Jednakże w krajach azjatyckich i nie tylko, jest to piekielnie droga usługa. Wyobraźcie sobie, że przeciętny turysta za pobranie 1 GB danych przez roaming w Wietnamie może zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych? W przypadku tego kraju należy mówić właśnie o takich kwotach. Zwykła aktualizacja aplikacji w telefonie to wydatek kilkuset złotych. Wygoda? Z pewnością, ale raczej nieadekwatna do jej kosztów.

  • Mobilny router wifi

W drugim punkcie wspominaliśmy o możliwości korzystania z publicznych hotspotów wifi. Jednakże od niedawna jest możliwość korzystania z czegoś podobnego, ale udoskonalonego do tego stopnia, że turysta może mieć dostęp do Internetu w każdym miejscu w Wietnamie oraz będzie mógł spać spokojnie dzięki bezpieczeństwie swoich danych. Czymś takim jest właśnie mobilny router. W dodatku można niedrogo korzystać z sieci w Wietnamie za sprawą usługi oferowanej przez XOXO WiFi. Nie trzeba kupować urządzenia, które z pewnością kosztuje niemałe pieniądze. W tej firmie można wynająć router na czas zagranicznego wyjazdu. Stąd łączy ona możliwość taniego, wygodnego i bezpiecznego korzystania z sieci w Wietnamie, jak w ponad 120 krajach oferowanych przez firmę. Router jest niewielkich rozmiarów i na jednym urządzeniu można podłączyć nawet do ośmiu mobilnych urządzeń naraz. Przy podróży grupowej będzie to nieprawdopodobnie opłacalne. O samej usłudze jak można przeczytać więcej na oficjalnej stronie internetowej XOXO WiFi.

Współcześnie każdy turysta może połączyć się z Internetem w takich krajach, jak Wietnam. Ze względu na to, że kafejki internetowe odchodzą już do lamusa, mamy nadzieję, że powyższe propozycje będą pomocne dla każdego podróżnika, któremu nie straszne są egzotyczne kierunki. XOXO WiFi jest z pewnością innowacyjną i wygodną usługą, dzięki której można uzyskać nielimitowane połączenie z Internetem i w Wietnamie, jak i w wielu innych krajach z Azji, Afryki oraz z obu Ameryk. Warto wspierać nowatorskie rozwiązania z naszego kraju, dlatego uważamy, że w Wietnamie warto wypróbować XOXO WiFi. A wy jakie metody łączenia się z Internetem poza Polską preferujecie? Piszcie w komentarzach!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij