Dzisiaj bardzo niecodzienna wycieczka jest traktowana jako coś zupełnie nowego. Trzeba przyznać, że to naprawdę ma znaczenie dla wielu osób, ponieważ ludzie lubią niespodziewane przygody, a taka wycieczka z pewnością może być przez nas za coś nietypowego. Przecież nie co dzień odwiedza się Wietnam i trzeba przyznać, że miejsce to robi duże wrażenie.

Jeśli już przy Wietnamie jesteśmy, to przecież nie skupiamy się tylko i wyłącznie na jednym miejscu, ponieważ możemy zwiedzić Laos Kambodżę oraz wiele innych okolicznych miejsc. Miejsce to przez poprzednie lata mocno się zmieniało, ponieważ okoliczne miejscowości wymagały odbudowy po wojnie, która miała tu miejsce w latach 60.

Tyle się zmieniło

Oczywiście dzisiaj nikt by nie powiedział, że kiedykolwiek był to teren działań wojennych, ponieważ Wietnam urzeka. Tylko tutaj możemy zobaczyć wspaniałe lasy deszczowe, które charakteryzują się przede wszystkim swoim wyglądem. Oprócz tego w okolicach znajdują się nie często odwiedzane groty oraz inne miejsca, gdzie możemy odkryć wiele interesujących rzeczy. Wietnam pod tym względem wyróżnia się podobnie jak Zatoka Ha Long, która jest niczym innym jak miejscową atrakcją.

Jeśli wybieramy się do Wietnamu lub innych okolicznych miejsc, to możemy to zrobić praktycznie przez cały rok, ponieważ tamtejsza aura nie zmienia się aż tak znacząco. To sprawia, że możemy sobie zaplanować urlop w dowolnym miesiącu, przez co wakacje w Wietnamie mogą być bardzo ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza dla prawdziwego turysty lubiącego odwiedzać mniej znane miejsca.

Wietnamskie kurorty

Wietnam posiada również swoja własną bazę kurortów, które oferują nie tylko dobry nocleg, ale i dodatkowe atrakcje, które pozwalają nam się odprężyć. To dość istotne, ponieważ spotkamy tutaj rdzennych mieszkańców tych terenów, którzy są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów. Trzeba przyznać, że Wietnam, a nawet okoliczny Laos, to przede wszystkim ciche i spokojne miejsce. W Laosie najbardziej wyróżniającym się miejscem jest Luang Prabang.

Jest to bardzo urokliwe miasto wyróżniające się na tle innych miejsc swoim specyficznym krajobrazem oraz wielobarwną kulturą, z którą warto się dzisiaj bliżej zapoznać. W Wietnamie bardzo charakterystycznym zabytkiem jest Pagoda Linh Phouc, jest to bardzo ważne miejsce, zwłaszcza dla tamtejszej ludności, ponieważ jest to obiekt objęty prawdziwym kultem religijnym. Do tego wspaniałego miejsca możemy dostać się pociągiem i warto to zrobić, ponieważ budynek pagody wewnątrz pokazuje prawdziwy kunszt architektoniczny, tak bardzo różny od naszych europejskich standardów.

Piękne świątynie

Jest to jedna z najciekawszych świątyń, znajdująca się w tym rejonie, dlatego nie wypada nam jej nie odwiedzić, zwłaszcza jeśli spędzimy w Wietnamie kilkanaście dni. Jeśli uda nam się wejść na najwyższe piętro pagody, to zobaczymy wspaniały krajobraz, który pokazuje magię tego miejsca. Innym ważnym punktem wycieczki jest Grobowiec Ming Mang.

Jest to bardzo zabytkowe miejsce a na zwiedzenie całości kompleksu potrzebujemy około godziny. Oczywiście na miejscu możemy bez problemu skorzystać z baru, a także toalety. Grobowiec jest idealnym przykładem pokazującym dawną architekturę Wietnamu, dlatego tym bardziej warto poświęcić chwile czasu na zwiedzanie tego miejsca. Oczywiście Wietnam może nas jeszcze zaskoczyć kilkoma innymi miejscami, dlatego taka wycieczka będzie jak najbardziej udana, zwłaszcza jeśli interesujemy się zwyczajami innych kultur.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij