Wycieczkowy raj

Podróże nie zawsze muszą kojarzyć się z ogólnym luksusem, czasem wolelibyśmy posiadać inną alternatywę, która pozwoliłaby nam spędzić upragnione wakacji, ale nie korzystać z limuzyn czy też innych tego typu wygód.

Co prawda w ofercie pojawiają się tego typu oferty, ale nadal jest ich bardzo mało. Niektórzy cenią sobie pełny komfort, a jednocześnie chcą zachować prywatność, co pozwala na lepsze połączenie z przyrodą. Tego typu wycieczki, opierają się przede wszystkim na egzotyczność wycieczki, ponieważ w tego typu miejscach, znajdziemy tak wiele różnych malowniczych terenów, że nie starczy nam czasu, aby wszystko dokładnie zwiedzić.

Piesza podróż

W tym wypadku podróż będziemy odbywać pieszo, bez żadnych dodatkowych wygód, właśnie to jest głównym kluczem programu, ponieważ jako turyści, możemy sami sobie zaplanować, gdzie chcemy się udać. Nie ma tutaj żadnego narzuconego planu, jednak pełna swoboda nieograniczona w żaden sposób.

Taki rodzaj wycieczki zaczyna coraz bardziej przemawiać do innych ludzi, trzeba przyznać, że przy zwiedzaniu rozmaitych miast, kościołów, wsi tego typu turystyka jest czymś zupełnie świeżym. Co ciekawe, żeby było zabawnie, to na tego typu wycieczki decydują się najczęściej ludzie zamożni, którzy po prostu chcą na chwile odrzucić swoje codzienne bogactwa i wygody, na rzecz fajnej klimatycznej wycieczki, która będzie wspaniałą przygodą. Jest to całkowicie coś innego, zupełnie oderwane od tak zwanych znanych nam realiów wycieczkowych. To właśnie ta tajemnica i wyjątkowość oferty sprawia, że także Polacy korzystają z tego typu wycieczek i dobrze się na nich bawią. Podążanie własnym szlakiem podczas zwiedzania uczy nas między innymi zachowania się w terenie.

Przetrwanie jest najważniejsze

Mamy kompas oraz inne przyrządy, ale w gruncie rzeczy na tego typu wycieczkach nie ma przewodnika czy też innego nawigatora.

W związku z tym jesteśmy po prostu zdani na własne umiejętności i to naprawdę jest ciekawe rozwiązanie. Nocleg też musimy sobie zorganizować sami. Jeśli wybieramy egzotyczne miejsce, to wystarczy, że mamy przy sobie namiot, a nie powinniśmy zmarznąć w nocy. To w zupełności wystarczy, aby dać sobie z tym wszystkim radę. Wycieczka ma więc bardziej charakter typowego survivalu, co na pewno jest czymś naprawdę nowym. Warto wybrać się przynajmniej raz w życiu na taką wyprawę i na własnej skórze poczuć, jak to jest, gdy zostajemy sami, bez żadnego wsparcia. Tego typu wycieczki uczą przede wszystkim samodzielności, co jest trudne zwłaszcza dla bogatych ludzi przyzwyczajonych do służby i innych pomocników. Jeśli więc chcemy zaznać przygody, to powinniśmy wybrać takie miejsce jak Seszele, Zanzibar, Grenadę oraz wiele innych miejsc charakterystycznych miejsc. W takich lokalizacjach przetrwanie na otwartym terenie to wielka sztuka.

Wycieczka nie dla każdego

Jest to naprawdę zapierająca dech w piersiach wycieczka, która pokazuje nowe kierunki turystyczne, które w każdym innym typie wycieczki nie byłyby zbyt satysfakcjonujące.

Warto pamiętać, że nie są to szczególnie oblegane kierunki, dlatego tym bardziej taka alternatywa zaczyna odgrywać coraz większą rolę, wpływa to przede wszystkim na uczestniczących w takiej wycieczce, To prawdziwe wyzwanie i nie jest powiedziane, że osoby biorące w czymś takim udział, dadzą sobie z tym radę. Taka wycieczka jest więc adresowana głównie do tych osób, które pragną przeżyć coś nowego, taka adrenalina, na pewno okaże się potrzebna, jeśli jesteśmy spragnieni mocnych wrażeń.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij