Wyspa inna niż wszystkie

Poszukiwacze zaginionych ciekawostek i miejsc, są w stanie przemierzyć tysiące kilometrów w poszukiwaniu ciekawej przygody. Z pewnością, jeśli się dobrze nad tym wszystkim zastanowić, to wyspy, mogą stanowić bardzo ciekawy element krajoznawczy.

W przypadku Sable Island nic nie jest tak naprawdę pewne, ponieważ jest to jedyny taki na świecie fenomen w którym, wyspa po prostu nie posiada stałego rozmiary a tym bardziej położenia. Wspomniana wyspa jest nawet zdolna do zmiany swojego kształtu, co jest prawdziwą gratką dla wytrwałych turystów, którzy chcą ją po prostu odnaleźć. W przyrodzie tego typu wyspa nie powinna istnieć wcale, ale mimo wszystko mamy do czynienia z faktem dokonanym, ponieważ wiele osób miało przyjemność spotkać się z tą wyspą widmo. Trzeba przyznać, że taki fenomen tylko bardziej zachęca nas do poszukiwań, ponieważ ostatecznie jest to odpowiedni sposób, aby przeżyć przygodę życia.

Fakty

Sama wyspa jest dokładnie zlokalizowana na Oceanie Atlantyckim i jej lokalizacji należy się spodziewać około 180 kilometrów od kanadyjskiego półwyspu Nowa Szkocja.

Oczywiście nie da rady określić realnych współrzędnych, ponieważ ta wyspa jako jedyna na świecie nie ma stałego połączenia z dnem morskim. Tak więc możemy ją spotkać w najmniej oczekiwanym momencie, co jeszcze bardziej zwiększa emocje temu towarzyszące. Ogólnie kierunek przemieszczania się wyspy jest uwarunkowany trzema prądami morskimi. To dzięki te mu, że wspomniane prądy na siebie oddziałują, daje nam to szansę, że zobaczymy wyspę. W ten sposób, jeśli chcemy na nią natrafić, powinniśmy się poruszać według zegara. To właśnie prądy morskie w dużej mierze odpowiadają za zmieniający się kształt wyspy oraz jej wielkość.

Zagrożenie dla statków

Oprócz pięknego fenomenu wartego zobaczenia, wyspa niesie ze sobą naturalne zagrożenie. Jeśli poruszamy się po tamtejszych wodach, to musimy zachować szczególną ostrożność. Wyspa nie zawsze jest widoczna, przez co stanowi poważny problem dla wielu żeglarzy, ponieważ łatwo doprowadzić do poważnej kolizji.

Jest więc to bardzo niebezpieczne miejsce i należy zachować tutaj bardzo dużą ostrożność. Turyści także powinni cały czas być czujni, ponieważ poprzez poważniejsze załamanie pogody, wyspa może być dla nas praktycznie niewidoczna. Bardzo często wspomina się, że wspomniane miejsce, stało się cmentarzem dla wielu tysięcy ludzi, dlatego tego typu zagrożenie jest bardzo realne i nie wolno go w żaden sposób lekceważyć.

Co więcej o wyspie?

W praktyce wyspa nie posiada typowego zaludnienia, ale nie oznacza to, że nie wolno jej zwiedzić. Mamy taką możliwość, ale jest to stosunkowo trudne, ponieważ możemy to zrobić, dopiero po uzyskaniu specjalnych uprawnień. Wyspa od lat jest więc takim naturalnym rezerwatem przyrody, który nie został w żaden sposób skalany działalnością człowieka.

Oczywiście takie dobre środowisko naturalne jest jednocześnie miejscem, gdzie przebywają między innymi dzikie konie czy foki, co sprawia, że mamy do czynienia z bardzo dobrymi warunkami. Na wyspie funkcjonuje stacja metrologiczna, która zajmuje się bieżącym badaniem pogody i analizowaniem ogólnych warunków atmosferycznych. W ogólnym podsumowaniu to wyspa mieści się na szelfie i głównie przez to nie posiada połączenia z lądem, ale to nam nie przeszkadza, ponieważ samo miejsce, jest warte zobaczenia. Warto poświęcić swój czas, aby odnaleźć wyspę, ponieważ daje nam to szansę na prawdziwą przygodę, na pewno nigdy nie zapomnimy tego miejsca. Pamiętajmy, że bez zezwolenia tam nie wejdziemy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij