Ciekawe zabytki które warto zobaczyć

Warto zwrócić uwagę, na wiele ciekawych zabytków i innych budynków, jakie możemy dzisiaj zwiedzić w wielu zakątkach świata. Wiele z takich historycznych budowli przetrwała próbę czasu, co jest dużym sukcesem.

Osoby zwiedzające różne zabytki, bardzo chętnie skupiają się na charakterystycznych budynkach oraz innych ciekawych zabudowaniach, które są również znakiem wyróżniającym dane państwo.

Wieża Eiffla

Doskonałym przykładem takiego ponadczasowego zabytku może być wieża Eiffla, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków świata. Jeśli wybieramy się do Paryża, to jest to jedno z obowiązkowych miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić. Oczywiście jej budowa wzbudzała wiele kontrowersji, ponieważ wiele osób nie zgadzało się z jej budową. Sama wieża stała się mocnym symbolem Francji, który dzisiaj jest szczególnie widoczny. Jest to gigantyczna budowla, która wyróżnia się na tle samego Paryża.Do budowy tego wspaniałego obiektu wykorzystano ponad 1800 żelaznych elementów. Cała wieża waży ponad 10 000 ton i ma wysokość 324 metrów, co samo w sobie jest bardzo imponującym wynikiem w porównaniu z innymi zabytkami Paryża. Wieża Eiffla doskonale jest widoczna po zmroku, ponieważ są niej elementy oświetleniowe, dzięki czemu wieża, rozjaśnia mrok Paryża, dzięki czemu w nocy wygląda ona jeszcze lepiej niż za dnia.

Z wizytą w Katedrze Notre Dame

To kolejna znajdująca się we Francji, bardzo ważna budowla. Katedra Notre Dame wyróżnia się przede wszystkim swoim innowacyjnym wyglądem. W szerszych kręgach katedra jest znana głównie z powieści Wiktora Hugo oraz późniejszej ekranizacji. Katedra Notre Dame jest bardzo dużym budynkiem, wewnątrz mieści się miejsce na około 9000 osób. Wnętrze ma długość na 130 metrów i szerokość na 50 metrów, jest tam naprawdę sporo wolnej przestrzeni. Katedra ma wysokość około 35 metrów.Statystycznie jest to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków we Francji. Budowla tego wielkiego zabytku trwała około 200 lat a budowę rozpoczęto już w XII wieku. Było to bardzo ważne przedsięwzięcie, miejsce to do dzisiejszego dnia robi wrażenie na turystach. Jest to również miejsce ściśle związane z historią, ponieważ to właśnie tutaj w Katedrze Notre Dame żegnano między innymi Generała de Gaulle’a. W katedrze przechowywano również cenne relikwie, między innymi fragmenty krzyża świętego świętej lancy, która według legend biblijnych miała przebić bok Jezusa. Katedra Notre Dame, do dzisiaj jest traktowana jako obiekt sakralny.

Nietypowy Kabaret

Oczywiście Paryż słynie również miejsc, które nie do końca pasowały do tego wspaniałego miasta. Moulin Rouge, to jedno z takich miejsc, ten kabaret od samego początku wywoływał negatywne emocje wśród dawnych mieszkańców Paryża. Ostatecznie to jedno z miejsc, które dzisiaj przyciąga turystów, swoim nietypowym wyglądem. Cechą charakterystyczną kabaretu jest jego czerwony wiatrak. Miejsce to zostało otwarte w roku 1889, ale wcześniej znajdował się tam młyn.Kabaret istnieje do dzisiaj i znajduje się on w dzielnicy Czerwonych Latarni, których nazwa nie jest przypadkowa. Jest to ta część Paryża, gdzie można miło spędzić czas. Na świecie istnieje wiele innych ciekawych zabytków wartych zobaczenia. Warto więc wybrać się w takie charakterystyczne miejsca i miło spędzić czas z całą rodziną. Dobra wycieczka jest w stanie zagwarantować nam sporo ciekawych atrakcji. W tym wypadku najważniejsza jest interakcja z tymi wszystkimi miejscami, dobry turysta zrobi sobie zawsze zdjęcie na pamiątkę, ponieważ jest to przeżycie wspaniałej przygody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij