Inna natura Norwegii

Norwegia wita nas typowo skandynawskim klimatem. Jeśli szukaliśmy wycieczki dla naszych dzieci, to z pewnością tutaj znajdziemy odpowiednią ilość atrakcji, które pomogą nam spędzić w miły sposób wolny czas.

Jest to świetne miejsce na wypoczynek, o czym świadczy liczba zarezerwowanych miejsc, taki wspólne spędzanie czasu, na pewno jest dobrym wyjściem, zwłaszcza jeśli podobają nam się tego typu wycieczki. Trzeba przyznać, że dzisiaj lot samolotem lub też rejs promem, to dwa najwygodniejsze środki transportu, pozwalające dostać się nam do Norwegii.

Zróżnicowana możliwość podróży

W to wspaniałe miejsce jest wiele tanich połączeń, które pozwalają nam na swobodne podróżowanie. Jeśli zależy nam na czasie, to powinniśmy bez żadnych wątpliwości wybrać połączenie lotnicze, ponieważ wtedy jesteśmy w stanie z terytorium Polski dostać się do Norwegii w czasie do 2 godzin.

Rejs promem jest bardziej klimatyczny, a co za tym idzie, podróż trwa zdecydowanie dłużej, bo około 25-26 godzin, co nie każdemu może pasować. Jeśli lubimy rejs statkiem, to nie musimy martwić się o dzieci, ponieważ na pokładzie takiego statku znajdują się odpowiednie miejsca, gdzie dzieci mogą się bezpiecznie bawić, czekając na dopłynięcie, do głównego celu podróży. Norwegia nie jest szczególnie trudnym państwem, zwłaszcza jeśli chodzi o ogólną komunikację. Warto więc wybrać podróż samochodem i po prostu powoli oglądać, co Norwegia ma nam rzeczywiście do zaoferowania. Przybywanie w Norwegii pozwala nam zobaczyć fiordy. Jest to też główna atrakcja Norwegii, ponieważ tego typu sceneria, jest w stanie wywołać w nas wiele pozytywnej euforii.

Moc doznań

Trzeba przyznać, że są to doznania na bardzo wysokim poziomie, a droga poprzez fiordy jest co prawda, długa, ale możemy przebyć ją samochodem. Południe Norwegii funduje nam zupełnie inny i daleki od skandynawskiego mrozu klimat.

To przede wszystkim plaże i słoneczna riwiera, która pozwoli nam zakosztować prawdziwej norweskiej gościnności. Region Sørlandet wyróżnia się na tle innych okolicznych miejsc w Norwegii, ponieważ to właśnie tutaj lato trwa zdecydowanie najwięcej dni kalendarzowych, dzięki czemu możemy opalać się na pełnym słońcu. Norwegia to chyba jedyny kraj na świecie nie licząc innych państw typowo skandynawskich, gdzie możemy jeździć na nartach po ośnieżonym stoku, a zarazem jeździć na nartach wodnych. Norwegia to naprawdę bardzo ciekawe miejsce, pełne życzliwych ludzi, którzy dobrze traktują turystów, a nawet cieszą się z ich przyjazdu. W Norwegii funkcjonuje też największy park zoologiczny ZOO Kristiandsand Dyrepark. Wiele osób przyjeżdża do Norwegii, tylko po to, aby zobaczyć, jak wygląda Trondheim, ponieważ jest to stolica tego pięknego państwa.

Norwegia to nie tylko wycieczki

Warto zauważyć, że jak co roku przechodzą tamtędy tabuny pielgrzymów, którzy otaczają kultem całe Trondheim. Stolica Norwegi charakteryzuje się bardzo dużym uprzemysłowieniem, dzięki czemu możemy podziwiać liczne obiekty gospodarcze i naukowe a ulice są pełne ludzi. Trondheim w porównaniu na tle całej Norwegii, jest wielką metropolią.

Jeśli jesteśmy na wakacjach z dziećmi, to nie zapomnijmy zobaczyć Rodzinny Park Rozrywki Namsskogan, gdzie dzieci, mogą skorzystać z wielu różnych ciekawych atrakcji jak diabelskie młyny i inne kolejki. Norwegia jest po prostu bardzo zróżnicowana, jeśli chodzi o atrakcje i jest to jej jedyna z wielu ważnych zalet. To miejsce nam na pewno się na spodoba, dzieci również będą się dobrze bawić.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij