Dlaczego warto zabierać dzieci do parku linowego Zalety rodzinnego wypadu do parku linowego

Dlaczego warto zabierać dzieci do parku linowego? Zalety rodzinnego wypadu do parku linowego?

Parki linowe stały się ostatnimi czasy bardzo popularne, zwłaszcza wśród dorosłych oraz starszej młodzieży. Czy ta forma rozrywki nadaje się dla całej rodziny? Czy młodsze dzieci też mogą skorzystać z parku linowego? Jakie są zalety?

Czym jest park linowy?

Parki linowe to forma rozrywki sportowo-rekreacyjnej, która już na stałe wpisała się w nasze otoczenie. To jeden z bardziej popularnych sposobów na spędzanie wolnego czasu, który jest dostępny dla każdego. Park linowy to atrakcja dla dzieci i dorosłych (zobacz na bcamp.pl), ponieważ z racji różnych poziomów trudności i wymagań, może z niego skorzystać każdy niezależnie od wieku. Kiedyś ten rodzaj rozrywki był często spotykany przede wszystkim w miejscowościach turystycznych. Dziś można parki linowe znaleźć w wielu miastach. To instalacje, które nierzadko rozpościerają się nawet kilkanaście metrów nad ziemią, posiadają specjalne słupki, liny, siatki, drabinki, platformy i mostki, które tworzą istny tor przeszkód.

Dla kogo park linowy?

Tego typu instalacje świetnie sprawdzają się dla każdego, niezależnie od wieku. Oczywiście osoby mające problemy zdrowotne i ograniczenia w mobilności powinny uważać i dla niech jest to raczej niewskazana rozrywka, ale poza tym, zarówno dzieci, jak i dorośli mogą się w tym odnaleźć. Co więcej, parki linowe, jako że najczęściej mają różne poziomy trudności torów, mogą być doskonałą rozrywką zarówno dla kilkuletnich maluchów, jak i dla doświadczonych dorosłych. Z tego też względu to świetny pomysł na to, by spędzić czas wolny wspólnie całą rodziną.

Dlaczego warto zabrać dzieci do parku linowego?

Wbrew pozorom to właśnie dzieci mogą być najbardziej zainteresowane parkiem linowym. Pozwala on na swobodne i bezpieczne wspinanie się na różne wysokości pokonywanie przeszkód przy użyciu własnych sił, zręczności i zwinności. Kto z nas nie lubił skakać po drzewach z gałęzi na gałąź?

W tym przypadku jest to bezpieczniejsze, jako że korzystając z torów w parku linowym, stosuje się specjale zabezpieczenia – linki asekuracyjne, które chronią przed ewentualnym upadkiem. Dodatkowo wszystkich pilnują specjalnie przeszkoleni instruktorzy, którzy znają się na rzeczy. To prawdziwa przygoda, zabawa oraz adrenalina. Rodzice i dzieci mogą sprawdzić się na różnych torach i przekonać się, kto lepiej sobie radzi.

To prawdziwa frajda dla małych i dużych, ale posiada też inne zalety. Po pierwsze pozwala na zmierzenie się ze swoimi lękami, zwłaszcza tymi związanymi z wysokością. Po drugie, pomaga w wyćwiczeniu swojego ciała. Pokonanie niektórych przeszkód wymaga w końcu siły i zręczności. Poza tym, tory przeszkód to także dobre ćwiczenie dla umysłu. Żeby przejść z jednego punktu do drugiego, trzeba wiedzieć jak to zrobić – jak stawiać kroki, czego się chwycić, by było to wygodniejsze czy łatwiejsze.

Od jakiego wieku park linowy?

Mówiąc o dzieciach w parkach linowych, najczęściej ma się na myśli nastolatków. Tak naprawdę, wiele z tych instalacji przygotowanych jest już dla młodszych pociech i mogą z nich skorzystać z powodzeniem maluchy w wieku 3 – 4 lat. Tak małe dzieci mają zazwyczaj łatwiej, jako że nie mają jeszcze zaprogramowanego strachu przed wysokością, dzięki czemu łatwiej im pokonywać przeszkody, oczywiście pod stałym nadzorem osób dorosłych. Dla starszych dzieci i dorosłych udostępnione są bardziej zaawansowane trasy. Można wybierać trudniejsze tory, które mogą być oznaczone np. kolorami i mogą się między sobą różnić długością trasy czy formą pokonywanych przeszkód.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij