Marina Zadar – czy warto czarterować jacht?

Marina Zadar – czy warto czarterować jacht?

Turyści zainteresowani wyczarterowaniem jachtu nie mogą narzekać na brak atrakcyjnych propozycji. Jako główny kierunek warto wybrać Chorwację, która oferuje przyjezdnym morze atrakcji. W tym kraju podróżni mają do dyspozycji wiele marin, dlatego należy dokładnie zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jeśli chodzi o czartery jachtów w Chorwacji, świetnym wyborem będzie marina Zadar. Wspomniana przystań nie bez powodu cieszy się coraz większą popularnością wśród amatorów żeglarstwa. To nietypowe miejsce posiada wiele atutów, związanych nie tylko z atrakcyjną lokalizacją.

Jachty w Chorwacji – czy marina Zadar jest obiektem całorocznym?

Chorwacja jest krajem, w którym optymalne do żeglowania warunki pogodowe panują nie tylko w lipcu czy w sierpniu, ale także wczesną jesienią czy późną wiosną. Turyści preferujący wypoczynek w nieco chłodniejszej aurze mogą zdecydować się na pobyt w późniejszym terminie. Warto zatem upewnić się, czy wybrana wcześniej marina na pewno będzie czynna także poza wakacyjnym sezonem. W przypadku mariny Zadar nie ma tego problemu, ponieważ jest ona czynna przez cały rok. Dzięki temu potencjalni turyści mogą zaplanować swój pobyt zgodnie z indywidualnymi preferencjami pod kątem temperatury i pogodowej aury.

Czarter jachtu w Chorwacji – bezpieczeństwo żeglarzy

Niewątpliwie dla każdego amatora żeglarstwa bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Niektóre mariny wyróżniają się specyficznym położeniem, które gwarantuje turystom optymalne warunki pod tym kątem. Do tego grona należy zaliczyć popularną marinę Zadar. Należy podkreślić, że jej charakterystyczne położenie gwarantuje ochronę przed wiatrem. Nic dziwnego, że ten kierunek cieszy się powodzeniem nie tylko wśród doświadczonych żeglarzy, ale także wśród osób, które jedynie sporadycznie oddają się tej formie wypoczynku.

Dodatkowe udogodnienia dla turystów w marinie Zadar

Jeśli kogoś interesuje czarter jachtów w Chorwacji, powinien upewnić się, czy wybrana przez niego marina spełni oczekiwania pod kątem dodatkowych udogodnień. Strzałem w dziesiątkę okaże się obiekt znajdujący się w mieście Zadar, który już jakiś czas temu został dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających amatorów żeglarstwa. Nic dziwnego, że czartery jachtów właśnie w tym regionie są tak popularne. Na terenie mariny Zadar znajduje się nie tylko recepcja i parking z garażami, ale także kantor, restauracja i bar. Ponadto, turyści mogą udać się na zakupy do sklepu ze sprzętem żeglarskim oraz skorzystać z wypożyczalni samochodów. W tym miejscu znajduje się także warsztat naprawczy, aby w razie potrzeby szybko zlikwidować usterki zagrażające bezpieczeństwu żeglarza. Ponadto, na terenie mariny można skorzystać z pełnego węzła sanitarnego, w tym z toalet oraz pryszniców, które zostały wybudowane zgodnie z najwyższymi standardami. Do dyspozycji użytkowników mariny została także oddana pojemna zamrażarka. Warto podkreślić, że atutem jest również samo położenie, ponieważ marina znajduje się w pobliżu lotniska w Zadarze. Dzięki temu turyści mogą szybko dojechać do celu i rozpocząć wymarzony wypoczynek pod żaglami.

Dlaczego warto zdecydować się na czarter jachtu w marinie Zadar?

Na koniec należy zwrócić uwagę na turystyczne atrakcje miasta Zadar, które niczym magnes przyciągają kolejnych amatorów żeglarstwa. Sama marina jest usytuowana w pobliżu malowniczych parków narodowych oraz parków przyrody. W mieście znajduje się wiele interesujących zabytków, w tym przede wszystkim średniowieczny kościół świętego Donata. Jeśli chodzi o szczegółowe położenie mariny, jest ona ukierunkowana na północy zachód. Na pewno dla wielu turystów dodatkowym atutem będzie fakt, że w mieście Zadar działa wiele regularnych linii promowych, które łączą marinę nie tylko z chorwackimi portami, ale także z Włochami.

Warto zdecydować się na czarter jachtu w marinie Zadar, aby samemu sprawdzić, jak wiele atrakcji oferuje ta malownicza przystań. Należy podkreślić, że do dyspozycji żeglarzy zostało oddanych aż 300 morskich stanowisk postojowych oraz 200 postojów na lądzie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij